Sony Xperia Z2 Radyo Sorunu

wolkan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu sefer de radyo dinlemek istedim. Fakat, radyo taraması durmuyor ve ekranda hiçbir şeye basamıyorum. Durmadan tarayıp duruyor açıp kapadım ve tekrar aldım radyoyu çalmaya başladı. Bu sefer de ses açma tuşuna basınca açma ve kısma yapıyor fakat ekran dokunmatiğinde beliren ses kontrol düğmesi ne kısıyor ne de açıyor, işlevsiz vaziyette. Neyse ki bir daha kanal tara dedim. Yine durmadan tarıyor ve kapatmak zorunda kalıyorum, donuyor. İngilizce diline çevirdim belki olur diye, ses aktif oldu ama tarama yine durmuyor. Artık kabak tadı verdi bu yazılım hataları. Kaçak göçek telefon alsaydım bu kadar sorun yaşamazdım. Ayrıca bizim ülke hariç tüm ülkelerde bu cihazın kutu açılımından şahane cihazlar çıkıyor. Bizim kutudan basit bir kulaklık ve şarj aleti çıkıyor. Anlam veriyorum yaşadıklarıma, orijiinal telefon diye yan sanayi çakma ürün aldım sanki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer cihazınızın orijinal olmadığı düşüyorsanız Sony internet sitesine girerek cihazınızın seri numarasından gerçek olup olmadığına bakabilirsiniz.

Radyo için bakmadım şimdi ama telefon yeni çıktığı için yazılım buglarını normal buluyorum. Yeni çıkan telefonları hemen almakta böyle bir risk oluyor. Güncellemeler düşünce bunlar kapatılacaktır hep.

Siz yine bildirin. Geri dönüş yapıp düzelteceklerdir.

Aynen, yine Sony'i arayacağım, geri bildirimde bulunacağım. Kullanan arkadaşlarda sorun oluyor mu?

Tarama bende de hiç durmuyor. Ama bende ses açma kapama tuşu çalışıyor. Sesi açıp kapamada, ekrandan değiştirmede sorun olmuyor.

Egemen sen hala İngilizce'den Türkçe'ye çevirdiğinden bu yana telefonu açıp kapatmadın sanırım :) İngilizce dile aldım ve ses açma kapama ekranda işlevsel hale geliyor. Fakat taramada bir değişiklik olmuyor zaten Türkçe dilde kullanıldığı zaman başından bu yana belirttiğim sorunlar. Çalışmıyor tekrar aradım Sony geri bildirimde bulundum ve akıllı cağrı özelliği vede telefon elindeyken ısığın sönme sorunuyla ilgili ve bilmediğim başka sorunlar bunlar ile ilgili bu ayın sonunda yazılım çıkarılacak yada kitkat yükseltilecek diye bilgi aldım hadi hayırlısı test etmeye devam :)

Her akşam telefonu kapatıyorum ben ondan değil :) Taramada dediğin gibi sorun var ama seste sorun olmuyor bende. Gerçi radyo uygulamasında biraz kasılmayı ben de hissediyorum. Çok da stabil değil henüz.

Neyseki korkacak bir şey yok yazılımla çözüleceğine sevindim yaşadıklarımız olmaması gereken şeyler aslında. Bugün eşimin telefonundan biliyorum her ay bir iphone güncellemesi geliyor ve sorunlara ilişkin düzeltme yazılımları yolluyor içim rahatladı sorunların sadece bende olmayışı. Bu ay sonunda bütün sorunlardan kurtulacağız. Bu arada 4.4.3 yazılımıda alacakmışız.

Sony amiral gemilerine desteği eksik etmiyor, güncellemeleri veriyor. Hoşuma gidiyor bu özelliği. Xperia Z de var bende. Ona da 4.4.2 geldi işte en son. Gerçi bazı sorunlar yaşamış insanlar hemen yüklemedim ama bir güncelleme ile onların da düzeltileceği söyleniyor. Büyük sürüm değişikliklerinde ve telefon ilk çıktığında böyle şeylerin yaşanması normal dediğim gibi. Önemli olan firmanın gerekli desteği verip soruna çözüm bulması. Bu yönden Sony'i seviyorum.

Ekran Alıntısı.PNG
Egemen araştırdım bulamadım Z2'nin şarj soketinin altında bir şey var nedir?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı