Sophia anne olmak istiyor

Sophia, anne ve çocuk sahibi olmak istiyor. Bildiğiniz robot istiyor bunu. Düşünün, robot istiyor bunu.

Ben Google Asistan'a "Robotlar dünyayı ele geçirecek mi?" diye sordum. Ve bana "Robotlar, kendilerine verilen emirlerin dışına çıkmaz." diyor. Ki bunun altında bir şey yatıyordur. Robotlar acaba ne zaman bizleri yok edecek? Herhangi bir yorumunuz var mı bu konu hakkında? Ayrıca 2017 yılında iki botun kendi aralarında insanın çözemediği bir dil ile konuştuklarını sezmişler. Bu yüzden botların fişi çekilmiş.

Sophia'ya geri dönecek olursak; nasıl bir şekilde anne olacak hayal edemiyorum. Sizce nasıl olur? Ayrıca çocuk sahibi olmak için kendisinin küçük olduğunu belirtmiş.

Kaynak: Yapay zeka botları kendi dilini geliştirince Facebook mühendisleri fişi çekmek zorunda kaldı

Screenshot_4.png

Ya da tam tersi buldukları yere girecekler;

Artik erkeklerin hic sansi kalmayacak.

Ya da tam tersi buldukları yere girecekler;

Şaka bir yana gerçekten insanlık teknoloji ile bitiyor sanırım. Bir bunlar eksikti belki 50-100 yıl sonra insanlar robotlarla evlenecek.

Bence eskiden insanlar daha mutluydu ve huzurluydu.

Şaka bir yana gerçekten insanlık teknoloji ile bitiyor sanırım. Bir bunlar eksikti belki 50-100 yıl sonra insanlar robotlarla evlenecek.

Binlerce yıl önce yaşayan insanlar bence daha mutluydu.

Teknoloji gelişiyor. Biri yapmasa başka biri yapacak. Herkesin çağı farklı. Kim bilir daha sonradan neler çıkacak?

Sophia, anne ve çocuk sahibi olmak istiyor. Bildiğiniz robot istiyor bunu. Düşünün, robot istiyor bunu.

Bence buna şaşırmamak gerek artık. Hangi devirdeyiz? Gayet normal. Robotlar gelecekte daha neler neler yapacak kim bilir. Hem bu Sophia'yı Araplar yapmıştı diye biliyorum. Şuanda NEOM adında Suudi Arabistan robot şehri inşa ediyor. Bizden geri kafalılar, şöyleler böyleler diyoruz ama bizden daha zekiler. Biz ise 1453'e geri dönmeye çalışıyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı