[İddia] Hem Karaismailoğlu, hem de Kurum AKP'nin İBB adayı olmak istiyor

Ben sağlıklı bulmuyorum böyle haberleri. Siz çok mantıklı çok doğru bütün haberler böyle olsun diyorsanız devam edin ne diyeyim. Yalanın bini bir para olmaya devam eder ancak.
İddia olduğu belirtilen bir şeyi gerçek olarak kabul ediyorsan haline yazık diyeceğim ama ne olduğunu bildiğimiz için bunu bilerek yaptığını biliyoruz. Şu an nasıl muhalefetin aday iddiaları AKP politikalarını değiştiriyorsa, bu tür iddialar da önlem için önemli olabilir. Yukarıdaki gazeteci gibi biri Mansur Yavaş adaylığı diye iddiada bulunsa AKP direkt en büyük karalama payını Mansur Yavaş'a çeker. Bu yüzden bunlar önemlidir.

Daha 2023 seçimleri gelmemiş. 2024 belediye seçimlerini tartıştırmaya çalışıyorlar...

Haber şekli en sevmediğim haber tipi.

AKP koridorlarını iyi bilen bir kaynağım aradı ve şöyle dedi. ( Kim olduğu belirsiz var mı yok mu o bile belli değil sarı çizmeli Mehmet ağa gibi.) Salla salla yapabileceğin bir haber içeriği. Aksini nasıl ispat edeceksin veya söyleyeceksin?
Eğer bir haberi mahkeme kararı ile sansürletirlerse haber yalan olsa bile doğru haber olarak varsayarım.

Ne alaka?

Ben diyorum ki bir haber yaparken daha ayrıntılı ve düzgün olmalı sadece.

AKP'li şu isimden duyduğum. Şu tarihte olan. Şurada söylenen. Ve şu isimlerin geçtiği olay gibi ayrıntı verilmeli şahitler gösterilmeli diyorum. Öbür türlü çok sallamasyon haber ortaya atılabilir.
Sen sürekli sallamasyon haber yaparsa sonun A Haber olur, gerçi senin favori kanalın 😉

Sorun o zaten iddia adı altında her şeyi yazabilirsin. Bu tarz haberciliği sevmiyorum ve doğru bulmuyorum...

Yarın çıkıp iddia Veli1026 birine tecavüz etmiş. Üstüne katilmiş ve hırsızmış diye haber yapsalar. Abi adam iddia demiş diyerek yayılmasına izin mi vereceksin? Ne gördün kime tecavüz etmişim neyi çalmışım kimi öldürmüşüm diye sormuyacak mısın hiç?

Haberciliğin altın kuralı 5N1K dır. Bunlara cevap vermeyen habere haber denmez. DEDİKODU denir sadece.

5N1K
-Nasıl
-Ne
-Nerede
-Ne zaman
-Neden
-Kim
Senin haber anlayışın tam AKP tipi bir anlayış, AKP'nin de istediği anlayış tam bu anlayış zaten, AKP her türlü rezilliği yapsın ama ülkenin asıl sahipleri olan biz AKP'yi yanlışlarından dolayı eleştiremeyelim. Yok ya?

Senin haber anlayışın tam AKP tipi bir anlayış, AKP'nin de istediği anlayış tam bu anlayış zaten, AKP her türlü rezilliği yapsın ama ülkenin asıl sahipleri olan biz AKP'yi yanlışlarından dolayı eleştiremeyelim. Yok ya?

Ne saçmalıyorsun Allah aşkına gene.

Biz ne anlatıyoruz ne ne anlatıyorsun. Nereden asıl sahibi oldun ülkenin? Kime göre neye göre? AKP'nin yanlışları ile konunun ne alakası var.

Her olayı uç siyasete bağlamak yerine azcık orta yol bulunsa artık mantık çerçevesinde konuşulabilinse yetecek ama nerde.

Ben diyorum ki bu tarz haberler hoş değil yalanı dolanı çok olabilir belgeli bilgili kaliteli gazetecilik yapılsın diyorum. Siz halen daha siyasi kayıkçı kavgası derdindesiniz... Gazeteci tarafsız olmalı diyenler burada taraflı olmasını destekliyor.

Ne saçmalıyorsun Allah aşkına gene.

Biz ne anlatıyoruz ne ne anlatıyorsun. Nereden asıl sahibi oldun ülkenin? Kime göre neye göre? AKP'nin yanlışları ile konunun ne alakası var.

Her olayı uç siyasete bağlamak yerine azcık orta yol bulunsa artık mantık çerçevesinde konuşulabilinse yetecek ama nerde.

Ben diyorum ki bu tarz haberler hoş değil yalanı dolanı çok olabilir belgeli bilgili kaliteli gazetecilik yapılsın diyorum. Siz halen daha siyasi kayıkçı kavgası derdindesiniz... Gazeteci tarafsız olmalı diyenler burada taraflı olmasını destekliyor.
Ya adamın yaptığı suç değil, adam demiyor ki kesin aday şu diye yalan haber de değil. Kendisi birinden bu bilgileri aldığını söyleyip paylaşıyor, sanki ilk defa görüyoruz. Bunu paylaşmak hem yazar için iyi hem halkın kafasında başka bir figür de çıkabilir. Senin canını yakan şey ne tam olarak? Adam böyle bir iddia atar karşı taraf yalansa yalanlar olay bu, sanki adam suç işledi. Gerçi suç işlese bu kadar sesin çıkmazdı.

Ya adamın yaptığı suç değil, adam demiyor ki kesin aday şu diye yalan haber de değil. Kendisi birinden bu bilgileri aldığını söyleyip paylaşıyor, sanki ilk defa görüyoruz. Bunu paylaşmak hem yazar için iyi hem halkın kafasında başka bir figür de çıkabilir. Senin canını yakan şey ne tam olarak? Adam böyle bir iddia atar karşı taraf yalansa yalanlar olay bu, sanki adam suç işledi. Gerçi suç işlese bu kadar sesin çıkmazdı.

Sonu yok bu tarz işlerin ama.

Ben sana bugün hırsız diyeyim yarın tecavüzcü diyeyim sonra GAY diyeyim. Başına iddia yazar geçerim. Sen sabah akşam kendini savun o zaman. Sabah akşam sen bana mı cevap vereceksin?

Ben iddia atayım sen kendini savun. Cevap vermezsen kabul etti bak sustu diye yaygara koparılır bu defa...

Kendisi birinden bu bilgileri aldığını söyleyip paylaşıyor,

İsim verecek işte diyorum. Birinden duydum yuvarlak bir cümle.

Sonu yok bu tarz işlerin ama.

Ben sana bugün hırsız diyeyim yarın tecavüzcü diyeyim sonra GAY diyeyim. Başına iddia yazar geçerim. Sen sabah akşam kendini savun o zaman. Sabah akşam sen bana mı cevap vereceksin?

Ben iddia atayım sen kendini savun. Cevap vermezsen kabul etti bak sustu diye yaygara koparılır bu defa...

İsim verecek işte diyorum. Birinden duydum yuvarlak bir cümle.
Tamam işte böyle altı boş atarsan kendini bitirirsin. Sen bana öyle yaparsan ve kanıtlayamazsan bu iftiraya girer ve partiden aldığın maaşını çatur çutur yerim senin. Adam orada aday olabileceğine dair duyumlar var diyor kaseti varmış demiyor senin algıların çok değişik.

Tamam işte böyle altı boş atarsan kendini bitirirsin. Sen bana öyle yaparsan ve kanıtlayamazsan bu iftiraya girer

Senin mantık ile gidersek başına iddia yazar geçerim. Diyorlar der geçerim. ( Yani ne kadar saçma olduğunu sende görüyon ama halen savunma derdindesin.)

partiden aldığın maaşını çatur çutur yerim senin

Bir partiden para alan varsa Allah belasını versin.

Adam orada aday olabileceğine dair duyumlar var diyor kaseti varmış demiyor senin algıların çok değişik.

Kademe kademe böyle gider işte nede olsa önüne ne atılırsa inanan bir kitle var. Ben belgeili bilgili kaliteli habercilik görmek istiyorum artık. Hep bir bulanıklık hep bir bilinmezlik veya karamsarlıktan bıktım.

Senin mantık ile gidersek başına iddia yazar geçerim. Diyorlar der geçerim. ( Yani ne kadar saçma olduğunu sende görüyon ama halen savunma derdindesin.)

Bir partiden para alan varsa Allah belasını versin.

Kademe kademe böyle gider işte nede olsa önüne ne atılırsa inanan bir kitle var. Ben belgeili bilgili kaliteli habercilik görmek istiyorum artık. Hep bir bulanıklık hep bir bilinmezlik veya karamsarlıktan bıktım.
Sen gerçekten çok profesyonelsin ya. Kardeşim adamın yaptığı şeyde suç yok adam iddia yazmış adaylık demiş bu normal bir şey senin verdiğin örnek iftiraya girer, suçtur. He sen böyle iddia iddia diye sürekli tutmayan şeyler yaparsan halkın gözünde değerin düşer sana güven olmaz kaybedersin yani. Olay bu.

Geri
Yukarı