Çözüldü Soru: 3 Koltuklu Yolcu Uçağında Kaç Adet Oksijen Maskesi Bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Uzun süredir soru sorma geleneğimizi yapmıyorduk, tekrar canlandıralım dedim. :)

Soru başlıktaki gibi, basit. 3 koltuklu sırada oturuyorsunuz ve acil durumda oksijen maskeleri düşüyor. Bu oturduğunuz sıra için kaç adet maske düşer? Sadece sayı olarak cevabı istemiyorum, sebebini de düzgünce açıklamalısınız ki inanalım.

Google'dan bakmaya gerek yok, doğru cevap verene altın takmayacağız. Konunun amacı beyin fırtınası yapmak. :)

Çözüm
4 kişilik ailede anne, baba ve ergen bir çocuğun yanında küçük bir bebek ihtimaline karşı 4 tane olabilir.
Sorduğunuza göre cevabı kolay değildir, 3 gitti.

Oturan kişi sayısından az olsaydı yolcular yaygarayı çıkarırdı, 2 gitti.

Geri kalan bütün durumlarda fazladan maske koyuluyor, harcamalardan kısmak için 5 tane koymazlar. Cevap 4.

O kadar mantık yürüttüm, yanlış çıkarsa kendimi oksijen maskesiyle boğarım artık. 🤣

4 kişilik ailede anne, baba ve ergen bir çocuğun yanında küçük bir bebek ihtimaline karşı 4 tane olabilir.

Son düzenleme:
Çözüm
Geri kalan bütün durumlarda fazladan maske koyuluyor, harcamalardan kısmak için 5 tane koymazlar. Cevap 4.
350 milyonluk uçak yapıp 100-200 dolardan kısılır mı sence? :D Hem de emniyet ve güvenlik gibi bir konu için. 2 tane yedek neden olmasın?

3 olması gerek ama öyle olsaydı bunu sormazdınız. 🙂

Aklıma ilk gelen şey yedek olması. Bu durumda bir tane ekstra konulabilir gibi. Bir diğeri de çocuklar için farklı bir maske düşme ihtimali. Farklı maske var mı bilmiyorum ama belki farklıdır. Bütün sıranın küçük çocuk olması beklenmeyeceğinden 2 tane çocuk maskesi konulabilir diye düşündüm.

Yine de yedek daha mantıklı geldi, 4 diyorum bu nedenle. Ama kesin başka bi' şey var. 😀

The-oxygen-masks-don’t-hold-for-long.jpg

Hocam bu fotoğrafı siz paylaşmışsınız forumda. Buna göre 3.

350 milyonluk uçak yapıp 100-200 dolardan kısılır mı sence? :D Hem de emniyet ve güvenlik gibi bir konu için. 2 tane yedek neden olmasın?
O da doğru. Bende biraz Kayserililik var sanırım. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı