THY Uçağında Yangın Çıktı

Ben burada markayı bitirecek bir şey göremedim.
Sadece burası değil, bu 737 MAX olaylarıyla birleştirip düşününce bitirme potansiyeli var(bence). Hem Boeing gibi bir firmanın uçaklarında böyle durumlar olması, hem de THY'nin son zamanlarda adının bu tip durumlarla nispeten daha fazla duyulması. Şahsen ben şu an THY bileti alırken iki defa düşünürüm, hele uçak Boeing'se 4 defa :).

Boeing Airbus gibi uçaklara brake fan koymaz ise görür böyle işte.
Alla alla bak sen şu ise. Brake fan'i da Airbus patentledi herhalde.

Yine mi 737? Ne uçakmış mübarek ya :D. Valla ben olsam zarar marar demem salarım hepsini. Bir model uğruna marka itibarı bitecek bildiğin.
Bir yanma için nasıl bilgisizlik akan yorumlar gelmiş. Bunlar her modelde ve her şirkette fazla fazla oluyor.

Ben size sorunu anlatayim. Uçağı durdurmak isteyen pilot frenlere abanmış. Yüklesen ısıya dayanamayınca alev almış. Genel anlamda uçağın değil, pilotun hatası.

Yanlış Bilgilendirme
Alla alla bak sen şu ise. Brake fan'i da Airbus patentledi herhalde.

Bir yanma için nasıl bilgisizlik akan yorumlar gelmiş. Bunlar her modelde ve her şirkette fazla fazla oluyor.

Ben size sorunu anlatayim. Uçağı durdurmak isteyen pilot frenlere abanmış. Yüklesen ısıya dayanamayınca alev almış. Genel anlamda uçağın değil, pilotun hatası.
Ben Boeing Airbus gibi brake fan oymaz ise sonuçları böyle olur demek istedim. Boeingler'de brake fan yok.

Peki buna neye dayanarak söylüyorsun? Boeing'de üretim planlamasında çalışan mühendis misin? Ya da şöyle sorayim fan brake yoksa ne var? Vahiy yoluyla mi sogutuluyor?

Bunlar binbir türlü testten geçiyor. FAA, EASA kontrol ediyor. Uygunlukları kontrol ediyor. Bir pilot aşırı abandı diye bütün markaya çamur atmak sadece bilgisizce konuşmanın eseridir. Bunlar da belli dayanima gore uretiliyor. Hor kullanırsan her şey bozulur, patlar.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı