Sorun Çözüldüğünde Çözümü Yazmayanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yiange28

Kilopat
Makaleler
2
Aga bak bu forumda eskiden herkes birbirine yardım ederdi, bir sorun çözüldüğünde ise "sağ ol aga", "teşekkürler", "sorun çözüldü, konu kilit" derdi, bu kekolar geldi mertlik bozuldu.

Ne sorun çözüldü diye cevap atıyor (kendi sorunu çözüldü ya, ne gerek var başkasına yardımcı olmaya, belki aynı sorunu başkası da yaşar değil mi ama yoook, kekomuz yorulmasın!) ne de teşekkürler ediyor. Bunları yapmaları zorunluluk değil, bu işin adâbı bu ama ne anne babalarının verdiği terbiyeyi almışlar, ne de bencillikten başka bir şey biliyorlar.

Yöneticilerim abim bak iyisiniz, hoşsunuz da şu forum büyümeden önce daha güzel bir yerdi, üyeliği kabul edilenleri takibe mi alırsınız artık bir iki hafta ne yaparsınız bu konuya bir çözüm bulun artık. Hatta bizi de takibe alın ayrımcılık olmasın, yardım aldığı konuya geri dönüş yapmayan 2 gün uzaklaştırılsın forumdan.

Eskiden burası daha güzeldi, vallahi bak, RAM'den nehirleri, CPU'dan dağları, Mohterboard'dan ovaları, SSD'den ağaçları vardı lan, vallahi güzel yerdi, herkes MSI köyünün RAID 0 mahallesinde yaşıyordu. Bozmayın şu forumu lan!

Başlığın düzenleyenler nesini beğenmedi acaba çok merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözüp de çözümü yazmamak ceza sebebi zaten. Ayrıca ne yapsınlar? Adamın evine gidip silahla çözümü yaz mı desinler? Yöneticiler de insan ve hayatları tamamen Sosyal değil. Şu yazdığınız mesajı okuyunca kendimi DH'de ya da Ekşi'de gibi hissettim. Benim için bahsettiğiniz kekolardan biri de sizsiniz.

cezalar!.jpg
ekşi!.jpg
beğen!.jpg
engelliler!.jpg
Sorunu çözüp de çözümü yazmamak ceza sebebi zaten. Ayrıca ne yapsınlar? Adamın evine gidip silahla çözümü yaz mı desinler? Yöneticiler de insan ve hayatları tamamen Sosyal değil. Şu yazdığınız mesajı okuyunca kendimi DH'de ya da Ekşi'de gibi hissettim. Benim için bahsettiğiniz kekolardan biri de sizsiniz.

*Sorunu çözüp de çözümü yazmamak ceza sebebi zaten. Ayrıca ne yapsınlar? Adamın evine gidip silahla çözümü yaz mı desinler? Yöneticiler de insan ve hayatları tamamen Sosyal değil

Cevap1: (Kısacası, verdiğimiz bilgideki çözüm doğruysa oraya, "Çözüm bulundu, konu kilit." yazsın.)

Adamların tek hayatları burası demedim ki zaten, en ufak imla hatasında bize hemen dakikasında ceza kesiyorlar, bizi bulabiliyorlarsa onları da bulabilirler.[Fotoğraflı kanıt]

Benim dediğim de o zaten, adama çözüm öneriyorsun ama keko verdiğin çözüm doğru olduğu zaman "Tamam kardeş, çözüldü.' yazmıyor, yazsa başkası da görüp diyecek ki "Ha çözüm bu.", ben bundan şikâyetçim.

Zaten bak demişim ki ceza uygulansın hatta herkese uygulansın, "ayrımcılık olmasın, yardım aldığı konuya geri dönüş yapmayan 2 gün uzaklaştırılsın forumdan." Adamı bir hafta bekle yok, iki hafta bekle yok, bir ay bekle yok, insan verdiği bilgiden şüphe duyuyor.

*Şu yazdığınız mesajı okuyunca kendimi DH'de ya da Ekşi'de gibi hissettim.

Cevap2: (Ben de senin merdivenlerden kayıp düşmeni "Ekşi" buluyorum.)[Fotoğraflı kanıt]

DH de tek bir kere mesaj yazmadım, üye bile olmadım hiçbir zaman. Yazımın sonunda insanları güldürmek ve harbiden bu yerin eski hali hakkındaki görüşlerimi aktarmak için dikkat çekici bir lisan kullandım ve harbiden öyle düşünüyorum. Eskiden burada gerçek bilgi konuşulurdu; "bu sisteme şu uyar mı," "dar boğaz olur mu" gibi mantıklı konu hakkında konuşulurdu, şimdi o konular çok azaldı.

Yok "oyun kanalım için o önerisi, şu önerisi", aynı konudan 1.000.000 tane de olsa, "nasıl oyun yaparım", "hangi oyun motoru", " oyun yapmaya nasıl başlanır" gibi konular. Bizim zamanımızda benzer konudan var diye ceza yiyen çok arkadaşımız olurdu ama bu kekolara hiçbir şey olmuyor maşallah. [Fotoğraflı kanıt]

*Benim için bahsettiğiniz kekolardan biri de sizsiniz.

Cevap3: (Kısacası, hakaret etsen daha çok dikkate alırdım.)

Ben kendimi biliyorum kardeşim, hiç de üzerime alınmam, ben elimden geldiği kadarıyla yardım ettim bu forumda, yeri geldi kendi dersimden, uykumdan kıstım, bu lafı istersen 5.000.000 kere de üzerime alınmam. Yarın veya öbür gün şu tercih işleri bitsin daha da çok yardım edeceğim.

Ceza vermemiş olsalar bir arkadaşa daha yardım edecektim az önce ama maalesef yarına kadar bekleyip cezamı çekip o arkadaşa anca o zaman yardım edebileceğim, o arkadaşın nasıl biri olduğunu bilmiyorum ama bu benim ona yardım etmeme engel değil, olamamalı da.

*He bir de bana keko demişsin, ona da açıklık getirelim iyice, bak ben kimseden yardım ettiğim için beğenmesini istemezken sen maşallah peşin peşin beğeni istiyorsun. Yüce adalet bu işte ayağı topal da olsa(Bir gün geç cevap verebiliyor olsam da.) attığın iftirayı gelir önüne koyar :] [Fotoğraflı kanıt]

*Sen kimsin ki insanlara "Teknoloji engellileri" diyebilecek kapasiteyi kendinde görüyorsun? Sen kimsin ki insanlara "engelliler" diye hakaret ediyorsun? Benim ve arkadaşlarımın dedesi, ninesi, annem, babam teknolojiyle adam gibi tanışamamış, zar zor eğitim imkanı bulmuş insanlar, internette gezinirken bu siteye denk gelseler ve bir sorunlarına çözüm aramak için konu açsalar "engelliler" mi olcaklar, hem de senin gibi biri dedi diye? Gözümde zerre kadar değeri yok yazdıklarının, fikirlerinin. İstediğin kadar bana keko de, ben en azından ettiğim lafın ne olduğunu da kendimi de biliyorum.[Fotoğraflı kanıt]

Bu sadece bana ve arkadaşlarıma değil, bu siteye giren herkese hakarettir. Ama doğru! Keko olan benim ya, hakaret eden de benim! Neden? Çünkü beyefendi(!) daha doğmadan termal macunun yenmeyeceğini biliyordu!

Son düzenleme:
Uzun süredir buradasınız herhalde. Edebiyatın da oldukça iyiymiş. :D

Uzun süredir buradasınız herhalde. Edebiyatın da oldukça iyiymiş. :D
Technopatla yaklaşık üç buçuk yılı devirdik ama foruma çok sonra üye oldum. Estağfurullah, idare eder diyelim. Her zaman en sevmediğim dersti sayısal bölümü okuduğum için ama kompozisyonları severdim.

Sosyal'e verdiğim emeklerin ne kadarını verdin de bu şekilde sorguluyorsun onları? Ayrıca sen burada tanımadıklarına keko diyorsan ben kendi ailemin fertlerine teknoloji engellisi diyebilirim. Bunu ben yüzlerine de söyledim. Bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmez.

"Sorun çözüldü, konu kilit" yazmak da ceza sebebi. Konuya aylar sonra giren bir kişi kilitlenen konuya "Nasıl çözdünüz?" tarzı bir cevap mı yazsın? Sorunu çözen arkadaş yazacak çözümünü de.

Şöyle ki durumumdaki "Beğen" ve "Rapor Et" bölümü ben yöneticiyken yeni gelen kuralla birlikte yazıldı. Yani insanlara "Yalnızca teşekkür etmek için mesaj yazmak yerine mesajı beğenin" demektense bu daha uygun bir çözümdür elbette. Ancak sanırım siz o zamanlarda Sosyal üyesi bile değildiniz. Şimdi ise gelip Sosyal'i ya da beni denetlemeye kalkıyorsunuz. Pardon da siz kimsiniz? Tanıyamadık da.

Ayrıca bahsettiğiniz zamanlarda bu tip saçma yazılar da yoktu. Ne zaman ki sıkılıp da şikayete başladınız, Sosyal bu hale geldi.

Sosyal'e verdiğim emeklerin ne kadarını verdin de bu şekilde sorguluyorsun onları? Ayrıca sen burada tanımadıklarına keko diyorsan ben kendi ailemin fertlerine teknoloji engellisi diyebilirim. Bunu ben yüzlerine de söyledim. Bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmez.

"Sorun çözüldü, konu kilit" yazmak da ceza sebebi. Konuya aylar sonra giren bir kişi kilitlenen konuya "Nasıl çözdünüz?" tarzı bir cevap mı yazsın? Sorunu çözen arkadaş yazacak çözümünü de.

Şöyle ki durumumdaki "Beğen" ve "Rapor Et" bölümü ben yöneticiyken yeni gelen kuralla birlikte yazıldı. Yani insanlara "Yalnızca teşekkür etmek için mesaj yazmak yerine mesajı beğenin" demektense bu daha uygun bir çözümdür elbette. Ancak sanırım siz o zamanlarda Sosyal üyesi bile değildiniz. Şimdi ise gelip Sosyal'i ya da beni denetlemeye kalkıyorsunuz. Pardon da siz kimsiniz? Tanıyamadık da.

Ayrıca bahsettiğiniz zamanlarda bu tip saçma yazılar da yoktu. Ne zaman ki sıkılıp da şikayete başladınız, Sosyal bu hale geldi.
kekovs!.jpg
çözüldü!.jpg
beğen meselesi!.jpg
kendisi!.jpg
bizmişiz!.jpg

*Sosyal'e verdiğim emeklerin ne kadarını verdin de bu şekilde sorguluyorsun onları? Ayrıca sen burada tanımadıklarına keko diyorsan ben kendi ailemin fertlerine teknoloji engellisi diyebilirim. Bunu ben yüzlerine de söyledim. Bu sizi hiç ama hiç ilgilendirmez.

Cevap1: Acaba yaptığın yardımların kaçını Google'da aratıp buldun, kaçını kendin ürettin. Verdiğin emeklerin Dünya nezdinde, onu da geçtim bak Türkiye nezdinde değerini ölçelim. Yaz da görelim.

Cevap2: Allah seni var ya, bana gülme krizi yaşatmak için göndermiş, sağ ol Allah'ım. Bir insan 15 defa kendi lafıyla kendini rezil etmezki arkadaş.[Fotoğraflı kanıt]

Cevap3: Tamam, o zaman o yazıyı "Benim ailem engelli, yüzlerine de söyledim." diye değiştir de bizi ilgilendirmesin. Bize ne senin aile için sorunlarından, aile içi lakaplarından. Hala kendini savunuyorsun, senin ettiğin laf hepimizin ailelerine gidiyor. Anla artık.

*"Sorun çözüldü, konu kilit" yazmak da ceza sebebi. Konuya aylar sonra giren bir kişi kilitlenen konuya "Nasıl çözdünüz?" tarzı bir cevap mı yazsın? Sorunu çözen arkadaş yazacak çözümünü de.

Cevap1: Orada yazan şey "Yardım ettiğimiz kişiler bize geriş dönüş yapmıyor, işe yarayıp yaramadığını bildirmiyor. Eğer verdiğimiz çözümün işe yaradığını bildirirse(veya yaramadığını) başkaları da çözümü görmüş olur, aynı sorunu yaşadıklarında çözümü biliyor olurlar."[Fotoğraflı kanıt]

*Şöyle ki durumumdaki "Beğen" ve "Rapor Et" bölümü ben yöneticiyken yeni gelen kuralla birlikte yazıldı. Yani insanlara "Yalnızca teşekkür etmek için mesaj yazmak yerine mesajı beğenin" demektense bu daha uygun bir çözümdür elbette. Ancak sanırım siz o zamanlarda Sosyal üyesi bile değildiniz. Şimdi ise gelip Sosyal'i ya da beni denetlemeye kalkıyorsunuz. Pardon da siz kimsiniz? Tanıyamadık da.

Cevap1: Bana kuralları okumamışım muamelesi yapmadan önce kendin bir okuyup anlasaydın keşke. Ben "5." in uygulanmadığını, keko dediğim kişilerin bizim verdiğimiz yöntemlerle sorunlarını çözdükten sonra sorunun çözüldüğünü bildirmediğini söylüyorum.[Fotoğraflı kanıt]

Cevap2: 'Konu altına "Teşekkür ederim" gibi gereksiz mesajlar atmak yerine "Beğen" butonunu kullanın.', bunu yazabilirdin oraya ama sen kuralı değiştirip yazdın. Ayrıca emir cümlesi kullanıp kendine göre değiştirdiğin kuralı, yani senin mesajını beğenmek zorunlulukmuş anlamını taşıyacak şekilde değiştirmişsin.[Fotoğraflı kanıt]

*Ayrıca bahsettiğiniz zamanlarda bu tip saçma yazılar da yoktu. Ne zaman ki sıkılıp da şikayete başladınız, Sosyal bu hale geldi.

Cevap1: Birincisi yazılarımda saçma bir şey yok. İkincisi o zamanlar forum bozulmamıştı, her şey 2015 yılının yaz aylarından sonra bozulmaya başladı. Üçüncüsü ben sen miyim işsizlikten sıkılayım da buraya 6800'den fazla mesaj atayım?[Fotoğraflı kanıt]

Cevap2: Esas saçma konular şimdi var, aynı konuyu araştırmadan tekrar tekrar açıyorlar. Bak açmasınlar demiyorum, araştır bir önce Google'da bulamazsan yaz buraya veya araştır önce Sosyal'de bulamazsan yine aç konunu. [Fotoğraflı kanıt]

Kardeş şaka mısın? Ne bu ilkokullu falan mısın cevap 1 falan? :D

Madem öyle başlayalım. Öncelikle soruların cevaplarını kafadan atarak mı öğreneyim? Elbette ki araştırma yaparak öğrenilir ve yardım edilir. Sosyal'in amacı da son çare değildir. İlk önce buraya konu açılır ki güncel, doğru bilgiler alınsın. Bu bilgiler de daha sonra araştırma yapacak olan arkadaşların ihtiyaçlarını gidermek için kullanılsın. Ancak siz buraya takılmaya geliyorsunuz sanırım.

Sosyal'de dört ay yöneticilik de yaptım. Tek bir mesajı dakikalarca düzenledim. Senin bakıp da bir şeyler öğrendiğin sistemleri iki ay ben topladım. Yukarıdan Üyeler bölümüne bi göz atarsan Öne Çıkan Üyeler'de görürsün zaten ismimi. Sosyal'e verdiğim emek emin ol seninkinden büyük.

Altı bin mesaj işsizlik değil arkadaşım. Sen buraya sadece sorunlarını çözmeye geliyorsun demek ki. Altı bin mesajın içinde kaç tane sistem toplama, kaç tane inceleme, kaç tane konu dışı mesajı olduğunu biliyor musun? Hayır. Çünkü sadece öylesine duruyorsun burada. Açtığın konulara bakınca da teknoloji ile ilgili olmadığın gayet açık. Sen mi sorguluyorsun Sosyal'in durumunu?

upload_2016-8-3_15-54-17.png

Sizde bu kafa varken Sosyal'i daha fazla kirletmeden DH'ye falan gidin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı