Sosyal fobi nasıl tedavi edilir?

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçmişte arkadaşlarımla yaşadığım sorunlar, her defasında yargılanmam, fikirlerimi belirtirken alaya alınma, güldüğüm zaman bile yargılanma gibi şeyler yüzünden artık insanlarla normal ilişki kuramiyorum. Farklı biri gibi davranıyorum. Nedir bunun tedavisi?

Tek başına düzeltmek imkansız ne kadar düzelteceğim dersen de, olay anında yok yere kafamda anılar canlanıyor ve daha da kötüye gidiyor.

Geçmişte arkadaşlarımla yaşadığım sorunlar, her defasında yargılanmam, fikirlerimi belirtirken alaya alınma, güldüğüm zaman bile yargılanma gibi şeyler yüzünden artık insanlarla normal ilişki kuramiyorum. Farklı biri gibi davranıyorum. Nedir bunun tedavisi?
Sosyal fobi teşhisi var mı?

Spora gidin yorumları aslında çok yanlış değil, bir profesyonel değilim fakat zamanında bazı zorluklar yaşamış biri olarak tedaviyi ne bir ilaç ne de bir profesyonel de buldum. Kendi kendimi tedavi ettim. Başlarda yazdım, neredeyse 8 defter bitirdim daha sonra kendimi iletişime zorladım, mecbur bıraktım ve kendime bir amaç edindim. Ne kadar üstesinden geldiğim tartışılır fakat ben mutluyum ve huzurluyum önemli olan bu.

Geri
Yukarı