Sosyal fobimi nasıl aşabilirim?

Çok karışan oldu sınıfta. Bugün gelmiş yürüyüşüme karıştı yürümekten korkuyorum cidden artık. Sıramda oturuyorum, ilkokuldayken saç kesime laf ederlerdi saçımı kestirmekten korkuyorum. Futbol oynamak istedim aralarına almadılar, sen oynamayı bilmiyorsun dediler. Konuşmak istedim sen konuşma dediler. Konuşmaktan korkuyorum, tanışmak istiyorum tersler diye korkuyorum. Yeni giysi alıp giymek istiyorum, laf ederler diye korkuyorum. Kısaca korkuyorum, çekiniyorum, her şeyden, herkesten. Sosyal fobinin çarelerine bakınca da, gidin dışarıda arkadaş edinin selam verin. Aynen, çok basit ya sanki selamımızı alacaklar. Onu da denedik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok karışan oldu sınıfta. Bugün gelmiş yürüyüşüme karıştı yürümekten korkuyorum cidden artık. Sıramda oturuyorum, ilkokuldayken saç kesime laf ederlerdi saçımı kestirmekten korkuyorum. Futbol oynamak istedim aralarına almadılar, sen oynamayı bilmiyorsun dediler. Konuşmak istedim sen konuşma dediler. Konuşmaktan korkuyorum, tanışmak istiyorum tersler diye korkuyorum. Yeni giysi alıp giymek istiyorum, laf ederler diye korkuyorum. Kısaca korkuyorum, çekiniyorum, her şeyden, herkesten. Sosyal fobinin çarelerine bakınca da, gidin dışarıda arkadaş edinin selam verin. Aynen, çok basit ya sanki selamımızı alacaklar. Onu da denedik.

Fitness başla.

LGS'ye girme şansınız varsa adam gibi bir liseye gidin bari. Yoksa 4 sene daha çekersiniz böyle. 🥺❤️

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen neden takıyorsun milleti bu kadar. Vur enselerine 2 tane hizaya gelsinler. Milleti de takma bu kadar. Senle dalga geçiyolarsa sende onlarla geç. Ezik gibi suratlarına bakıp dedikleri şeyleri bir daha yapmazsan seni ezer dururlar. Profildeki yaş doğru değil sanıyorsam. 22 yaşında mısın ?

Ya yanlış anlamayın ama her asosyalim ya da sosyal fobim var diyene spor yap deniliyor sanki 1 ayda johnny bravo olacakmış gibi. ❤️

Kişi kendini başkaları için değiştirmek için uğraşmamalı.

İllaki etkisi oluyor ama uzun vade için. Güzel estetik bir vücudun özgüveni daha farklı olur. O dediği kişileri baskılamayı öğrenirse sorun olmaz zaten. 2 IQ beyine sahip kekoları bastırması çok da zor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı