İğne fobimi nasıl yenebilirim?

MustafaMrc0643

Picopat
Daha fazla  
16 yaşındayım. Hastane kokusuna maaruz kalınca tansiyonum düşüyor. Aşı olunca, serum takılınca, iğne olunca, tansiyonum düşüyor, gözüm kararıyor, başım dönüyor. Yani kusma durumuna geliyorum. Kötü oluyorum. Bu ailemde ablamdada var. İğneye karşı korkum yok ama iğne olduktan sonra olacakları bildiğim için iğne olmayı sevmiyorum. Bu bir hastalık mıdır psikolojik midir bilen varsa yardımcı olabilir mi? Hastahaneye gitmek istemiyorum bu sebepten dolayı. Çok zor durumda kalmadıkcada gitmiyorum ama astım hastasıyım arada sırada tedavi için gitmem gerekiyor. Kan tutmuyor beni zaten serum takılırken falan bakmıyorum koluma.

Öyle bir şey iddia etmedim ama tedavi sürecinde olduğum için illaki serum iğne vs yiyorum. Neden bu kadar sert çıkıştınız anlamadım.
Kanka iğneyi kimse sevmiyor hastaneden korkuyorsan korkma yani kendi kendine bunu cevaplayabilirsin hastaneye insanlar daha iyi olmaya gidiyor bunda korkulucak birşey yok.
İğne evet acıtıyor bu normal birşey.

Kanka iğneyi kimse sevmiyor hastaneden korkuyorsan korkma yani kendi kendine bunu cevaplayabilirsin hastaneye insanlar daha iyi olmaya gidiyor bunda korkulucak bir şey yok.
İğne evet acıtıyor bu normal bir şey.

İğneden korkmuyorum hastahanedende korkmuyorum kral lütfen dikkatli oku

Hocam şöyle avut, ağlasanda zırlasanda olacan o iğneyi, kaçış yok.

Zaten iğne olmaktan korkmuyorumkii reis sonrasında dediiğim gibi kötü oluyorum

Usta hastaneden neden korkuyorsun mesela ben kendim birşeyden korkunca kendime soru sorarım ondan neden korkuyorum bi sebep bulamassam korkmam.
Sen neden korkuyorsun usta küçükken travman falan yok ise korkmaman lazım yani.

Herkes başlığa göre yazmış galiba.
Hocam iğne olacağınız zaman narkoz gibi uyuşturan bir şey kullanabilirsiniz. Alerjik gibi bir şey galiba sizinki. Tam emin değilim.

Herkes başlığa göre yazmış galiba.
Hocam iğne olacağınız zaman narkoz gibi uyuşturan bir şey kullanabilirsiniz. Alerjik gibi bir şey galiba sizinki. Tam emin değilim.

Evet herkes başlığa göre yazmış. Her seferinde narkoz kullanmam çok vakdimi kaybettirir ya. Ayılması uzun sürer çünkü. Bilmiyorum psikolojikmi artık alerjikmi

Geri
Yukarı