Sosyal medya fenomenleri gelirlerini hak ediyor mu?

Instagram'da olan su bazilari var isim vermeyecem babalarıyla yüz göz olup eşek şakası falan yapan, örf aneneye karşı duran tipler izlemeyi de para kazanmayı da hak etmiyorlar
Hocam bence bunun tam tersi durumlarda haklısınız (18 yaşından küçük çocuklar için sözüm ona kışkırtma vb.) Ancak yetişkin birisinin bu içeriğin malzemesi olmayı reddetmesi gayet kolay. Bu tür videolara kendisinin de rızası olduğu gayet açık. Zaten böyle olmasa en fazla 1-2 video çekebilir.

Futbol sektörü dediğiniz futbolcular mı yoksa futbol kanalları vb. mi
Futbolcular

Kazandıkları her şeyi sizler kazandırıyorsunuz zaten. Hak ediyor - hak etmiyor diye bir şey yok. Hak ediyor da kazanıyor. Fenomen olmak, topçu olmak kolaysa siz de olup siz kazanın? Açıkçası zaten fenomen olmak kolay bu dönemde. Sadece iyi tutulmanız gerekiyor. Fakat futbolcular için düşündüğünüze katılmıyorum, hak ettiklerini düşünüyorum.

Ayrıca evet, doktorların polislerin yıllarca kazanamayacağı paraları birkaç haftada almaları üzücü. Buna yapabilecek bir şey yok maalesef.
Doğru ama bence bir kısıtlama olmalı sadece göbek sallayarak arşa çıkanlar var hersey tadında güzel bence. Fenomen olmak kolay nasıl olacağı önemli bence. Çok faydalı spor ve bilgi kanalları yerlerde gezerken verdiğim örnek gibi isimler limitsiz bir şekilde koya koya kazanıyor.

Hiç kimse boş beleş para kazanmıyor ama gelir adaletsizliği olduğu doğrudur. Burada da şu gerçek ortaya çıkıyor: Arz-talep meselesi. Kutsal mesleklerin aldığı maaşları görmek içler acısı ama yapacak bir şey de yok pek.

Doğru boş beleş demedim sadece kontrolsüz biçimde fazla bence bu insanı hiç okumadan sadece banger bir müzik yapmaya çalışmaya ya da hiçbir manası olmayan videolar çekmeye itiyor örneği çok zaman zaman hepimizin aklından geçiyordur bence. Tek TikTok değil müzik piyasasıda böyle evet yapıyorlar hak ediyorlar ama sinir yok para oyuncak oluyor bu kişiler için öteki tarafta ise insanlar yediğini hesaplıyor.

Son düzenleme:
Futbolcular boşa kazanmıyor bence kolay değil futbolcu olmak ve bunun dışında futbolda piyasa var herkesin bir değeri var yani futbolcular boş para kazanıyor diyen TikTok'taki dilencilere ne der bilmiyorum.
Boş para kazanıyor demedim fazla kazanıyorlar dedim.

Onlara o geliri takipçileri veriyor. Yani buna takipçileri karar veriyor.
Bunu biliyorum sadece ben bir noktadan sonra fazla kazandıklarını limiti olmadığını söylüyorum bunun bir sınırı yada sistemi olsa daha iyi olurdu ve sizcesini soruyorum.

Bunu biliyorum sadece ben bir noktadan sonra fazla kazandıklarını limiti olmadığını söylüyorum bunun bir sınırı yada sistemi olsa daha iyi olurdu ve sizcesini soruyorum.
Güzel soru.
Ama şunu unutmamak lazım ki;
Dünya arz-talep üzerine kuruludur. Bir şey ne kadar çok satılırsa o kadar çok üretilir.
Firmanın reklamı kaç kişiye ulaşırsa Influencer o kadar para kazanır.
Bu yüzden abone olun,beğenin,katılın var.
Tabii ki parayı hak ediyorlar(hepsi değil)çünkü bu da bir ticaret :).

Biri bir parayı hak etmiyorsa çalmıştır, çalmadı ise hak ederek kazanmıştır. Her sektörün gelir düzeyi farklıdır. Bir işi ne kadar çok kişi yapabiliyorsa o işin fiyatı o kadar aşağı düşer. İyi bir futbolcu milyon dolarlar alıyor ve aslında o kadar da yorulmuyor olabilir fakat o adamın işini o kadar iyi yapabilen yoksa o parayı alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı