Sosyal medya sitesi nasıl olmuş?

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba, arkadaşımın yapmış olduğu bir site var. Daha çok Reddit ve Twitter'a benziyor.
metw

Yanlış hatırlamıyorsam Front-End'de JS, HTML, CSS Back-End'de SQL kullanmıştı.

Siteye girdiğinizde birkaç kişide (ben dahil) banner kısmında GIF olduğunu görebilirsiniz. Biz arkadaş kategorisinden yararlandık siz ne yazık ki sadece resim koyabilirsiniz. Neyse çok uzattım site hakkında iyi-kötü yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye
Evet site ne kadar iyi olursa olsun dediğiniz gibi bir twitter gibi olamaz. Bu site hakkında tam olarak ne yapacağını bilmiyorum ama asıl projesi bir mesajlaşma uygulaması.

İyi bir server olmadan gelen mesajlar kullanıcıda depolanan bir şey üzerinde çalışıyor. Yapabilirse hem güvenlik açısından hemde server olarak diğer uygulamalardan çok daha farklı olacak.

@Silinen üye
Evet site ne kadar iyi olursa olsun dediğiniz gibi bir twitter gibi olamaz. Bu site hakkında tam olarak ne yapacağını bilmiyorum ama asıl projesi bir mesajlaşma uygulaması. İyi bir server olmadan gelen mesajlar kullanıcıda depolanan bir şey üzerinde çalışıyor. Yapabilirse hem güvenlik açısından hemde server olarak diğer uygulamalardan çok daha farklı olacak.

Umarım istediğiniz gibi olur. Kullanıcıda depolanması sıkıntı.

Hocam isim ve şifre yazdım, başla dedim kaldı öyle.
Hocam şifreyi doğrulama yapınca site donuyor bende.

@Silinen üye
Tam olarak mesajlar kullanıcıda depolanmıyor. Mesajlar kullanıcıda şifreli şekilde bulunuyor yani konuşmanın bir token'i var. Neyse pek anlatamadım zaten bende çok hakim değilim.

@Vorfell hocam öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. E-mail doğrulaması yok. Yani random şekilde kayıt olabilirsiniz.

Arkadaşlar yaşadığınız sorunları yazabilirseniz arkadaşa iletebilirim.

Geri
Yukarı