Sosyal medya sitesi nasıl yapılmalı?

razordev

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda bir sosyal medya sitesi projesine başlamayı düşünüyorum benim için bir ilk olacak nereden başlamam gerek yapmaya? Bilen biri yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal paylaşım tarzı olacak biraz Facebook biraz Instagram karışımı ama farklı özellikler eklemeyi düşünüyorum ilk başta büyük kitleye hitap etmeyeceği için sunucu kiralamayı düşünmüyorum.

Dostum pazarlamada 2 strateji vardır. Birincisi pazarın kaymağını almadır. Bu strateji de olmayan bir şeyi meydana getirip ondan aşırı sağlarsın Facebook gibi insanlar üye oldular, amaçları mesajlaşmak ve fotoğraf paylaşmakdı yaptılar. Uygulama sevildi ve sahipleri de rakipsiz oldukları için aşırı para kazandı. İkincisi ise doymuş pazardir. Burada ise artık yapsanda boşa olan icraatlardır. Seninki bu kategoriye giriyor. Para kazanmazsın, emeğin gider çünkü zaten büyüklü küçüklü 100 tane sosyal medya var gerek yok.

Beklentiler önemli. Yazılım öğrenmek için bir proje olarak düşünüyorsanız uğraşabilirsiniz.

Madem sunucu parası da vermek istemiyorsunuz Heroku ve MongoDB Atlas'ın bedava veritabanı hizmetine bakabilirsiniz. MongoDB en esnek ve en kolay kullanılan veritabanlarından biri. Heroku üzerinde de hemen her dili kullanıp buna bağlanabilirsiniz. Bu da temel özellikler için ücretsiz.

Geri
Yukarı