Sosyal Medyanın Geleceği Nedir?

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bence sosyal medya en yüksek dönemlerini yaşıyor ancak her zaman devam edemez böyle. İlla ki bir zaman sonra düşüş yaşayacak. Bence 3-4 yıla kadar sosyal medya kullanımı belli bir oranda azalmaya başlar. Hatta Youtube'un kapanabileceğini bile düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yeni nesiller sosyal medya ile birlikte büyüyecekleri için, olgunlaştıkça kullanımını azaltacaklardır. Ülkeye ilk defa telefon geldiğinde ya da dünya ilk kez tanıştığında da aynısını yaşamadık mı?

Yeni nesiller sosyal medya ile birlikte büyüyecekleri için, olgunlaştıkça kullanımını azaltacaklardır. Ülkeye ilk defa telefon geldiğinde ya da dünya ilk kez tanıştığında da aynısını yaşamadık mı?
Kesinlikle, şu an ki çoğu çocuğun hayali "Youtuber" olmak ancak büyüdükçe bu fikirden vazgeçecekler. Şu an çoğu kişi Youtube, Instagram gibi platformları bir iş gibi görüyor. Ama bunun ilerisi olduğunu bilmiyorlar. Bunu bilenler ünlü Youtuber ve Twitch yayıncılarıdır. Zaten onlarda işini sağlamak için sinema sektörüne atılıyorlar.

Bence imkansıza yakın bir durumda. En yaşlı insanlardan 2-3 yaşlarında çocuklara kadar herkes sosyal medyanın bir tarafını bilir duruma geldi artık. Böyle büyük bir oluşumun kapanması, popülaritesini azaltması vs. mümkün değil gibi geliyor bana.

Özellikle Türkiye'de yeni doğan bebekler doğduğu zamandan itibaren tablet telefon gibi cihazlarla büyür duruma geldi. Ağlamaya başlayınca ebeveynleri susturmak için sosyal medyayı kullandırtıyor. Son derece yanlış fakat önlemek mümkün değil.

Doğduğumdan beri evimizde bilgisayar vardı fakat gereksiz şeyler için değil, babam küçük yaşlarımdan itibaren bana teknolojiyi takip etmeyi ve kullanmayı öğretti. Gerekli şeyler için özellikle. 12 Yaşımda tamamen kendi başıma arkadaşımın bilgisayarını monte ettim fakat şimdiki çocuklar YouTube gibi platformlarda bilgi almak yerine vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Bence sosyal medya en yüksek dönemlerini yaşıyor ancak her zaman devam edemez böyle. İlla ki bir zaman sonra düşüş yaşayacak. Bence 3-4 yıla kadar sosyal medya kullanımı belli bir oranda azalmaya başlar. Hatta Youtube'un kapanabileceğini bile düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?
bence yeni teknolojiler gelene kadar sürer yani onlarca yıl daha devam edecektir 🙂

Geri
Yukarı