Sosyal neden böyle?

Sen çok bilgilisin galiba? Baksana insan psikolojisinden tut sağlığa kadar kafana göre yorumlar yapıyorsun. İnsanları iyiye manipüle ederek neyi amaçlıyorsun? Karnım ağrıyor diyen birine gaz ağrısıdır de mutlu et apandisti patlamış olsun zehirlenip öldüğünde de iyiye manipüle etmeye devam edersin, mutlu olsun :).
Öyle demiyorum. Mesela ben ateşim çıkınca ya da ufak rahatsız olunca hastaneye gidilmesi gerektiğini sanmıyorum. Bunun için hastaneye git diyen var. Evde ağrı kesici, ateş düşürücü içersin ateşin varsa üstünü çıkarır soğuk duş alırsın he geçmedi mi o zaman hastaneye git. Önce önerini söyle sonra hastaneye git de insanlarda farkında hastanenin. Mesela psikolojik birşey olsun bildiğini söyle ya da manipüle et psikolojik rahatsızlıkları insanın yüzüne vurursan zort diye psikoloğa git dersen kendinin normal olmadığını düşünür. Bu normal mi? Birşeyler söyle sonra psikoloğa görünmesini söylersin.
Kızgın attığımız için doğru bilgiyi vermiyor mu oluyormuşuz? Hoşuna gitmeyen bir mesaja da kızgın atabilirsiniz korkmayın basarsanız başınıza bir şey gelmiyor. Kimse düzeltmek zorunda da değil, hatası varsa kendi fark eder ya da araştırıp bulur.
Bak kardeşim ben sana yanlış bilgide direkt kızgın atıp, laf sokmaya çalışan toxic insanlardan bahsettim. Kötü birşey değilse kızgın atma alıntıla doğruyu öğret. Yanlışta ısrarcıysa at kızgın.

Doktara gitmesi gerektiğini biliyordur zaten sizden farklı bir cevap istiyordur.
Bizden alacağı cevap ne olabilir? Forumdaki aktif doktor sayısının bir elin parmağını geçtiğini düşünmüyorum. Ayrıca doktora gitmesi gerektiğini düşünmemiş olabilir. Hatta doktora gitmenin gereksiz olduğunu bile düşünmüş ve gerçek, net çözümü burada bulabileceğine inanmış olabilir. Türk halkı çoğu konuda olduğu gibi sağlık konusunda da kara cahil, umursamaz ve ihmalkar. Biraz konularda dolaşırsan bazı konu sahiplerinin bilinçli bir şekilde doktora gitmediklerini rahatça anlayabilirsin.

Sosyal kullanması ücretsiz ve her insana açık bir yer. Dolayısıyla her çeşit insanı burada görmemiz normal. Buna benzer kaç tane konu açıldı. Takmayın böyle şeyleri.

Bazı konularda haklısınız fakat bu forumun diğer forumların aksine değişmeyen katı kuralları var, bu sayede Türkiye'nin en iyi forumlarından birisi oldu ve olmaya devam edecek. Eğer sadece tek bir kullanıcının isteğine göre kurallar veya yönetim değişseydi şu an xxxdelete veya xxxarşivi forum gibi olurdu.

Bizden alacağı cevap ne olabilir? Forumdaki aktif doktor sayısının bir elin parmağını geçtiğini düşünmüyorum. Ayrıca doktora gitmesi gerektiğini düşünmemiş olabilir. Hatta doktora gitmenin gereksiz olduğunu bile düşünmüş ve gerçek, net çözümü burada bulabileceğine inanmış olabilir. Türk halkı çoğu konuda olduğu gibi sağlık konusunda da kara cahil, umursamaz ve ihmalkar. Biraz konularda dolaşırsan bazı konu sahiplerinin bilinçli bir şekilde doktora gitmediklerini rahatça anlayabilirsin.
Bende düşündüm neden sağlık bölümü var diye.

Buna çok katılıyorum. Ayrıyeten sırf düşüncesini beğenmediği içi kızgın atan Toxic'ler de var.

Bir çocuğun verdiği bilgi yanlıştı kızgın attım sonra benim eski mesajlarıma kızgın attı. Mesela fikirlerimi beğenmeyenler profilime girip yazılara kızgın atıyorlar.
1630936455305.png

Geri
Yukarı