Sosyal üyelerinin kendi Deadlift ve Bench Press rekorları

Hocam cidden kilonuza göre mükemmel bir oran tebrik ederim. 73 kilo arkadaşım 1.5 yılın sonunda 70 kilo benche çıkabildi en fazla ondada 6 7 tekrar ve nizami değildi.
Tamamen parçalı vücut odaklı çalıştığım için kilom düşük ama gücüm yerinde şükür. Sizin de güzel yorum yapmanız beni çok mutlu etti. Teşekkür ederim. :)

Hocam tam olarak ne demek istediğiniz anlamadım. Vücut ağırlığım mı yoksa vücut ağırlığıyla yaptığım egzersizlerimi soruyorsunuz?

Kaç yıldır yapıyorsunuz hocam?

Düzenli olarak uzun yıllardır salona gidip geliyorum fakat salon faresi kıvamında değilim. Her kas grubuyla en ince ayrıntısına kadar ilgilenmiyorum. Daha çok dl gibi güç antrenmanları yapıyorum.

Hocam tam olarak ne demek istediğiniz anlamadım. Vücut ağırlığım mı yoksa vücut ağırlığıyla yaptığım egzersizlerimi soruyorsunuz?

Kaç yıldır yapıyorsunuz hocam?
Vücut ağrılığınızı sordum hocam.
Bench presste 100 kilogram ile 8-10 tekrarlı setler atabiliyorum. Deadlift bayağıdır yapmadım ama 160 görmüştüm en son yaptığımda. Kilom düşük olduğu için ağırlıklar hafif. Kiloma göre yeterli bence. :)
Kilonuza göre bench press gayet iyi seviyede hocam. Tahmini bench presste pr olarak 130-135 alırsınız gibi.

Kilonuza göre bench press gayet iyi seviyede hocam. Tahmini bench presste pr olarak 130-135 alırsınız gibi.
Öyle tek tekrar atmaya korkuyorum şahsen istediğim bir vücudu yakalamışken ufak bir hata ile omzumu veya bileğimi bırakmak istemiyorum sehpaya. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum, çok mutlu ettiniz beni.

97 kiloyum hocam ama yağ oranım çok çok az. Şuan zaten amacım büyümek olduğu için kilo alıyorum yağ olmadığı için sıkıntı olmuyor.
Öyle tek tekrar atmaya korkuyorum şahsen istediğim bir vücudu yakalamışken ufak bir hata ile omzumu veya bileğimi bırakmak istemiyorum sehpaya. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ediyorum, çok mutlu ettiniz beni.
Hocam cidden aşırı saygı duydum size. Salonda fikir danışmaya gelen çok kişi oluyor ve sizin kilonuzda ki çok insanla karşılaştım. Daha o kiloda 100 kiloya 8 9 tekrar atan çıkmadı karşıma. 100 kilo atan gördüm ama maksimum 4'ü çıkartanı gördüm o da 2 den sonra nizami şekilde yapamıyordu.

97 kiloyum hocam ama yağ oranım çok çok az. Şuan zaten amacım büyümek olduğu için kilo alıyorum yağ olmadığı için sıkıntı olmuyor.

Hocam cidden aşırı saygı duydum size. Salonda fikir danışmaya gelen çok kişi oluyor ve sizin kilonuzda ki çok insanla karşılaştım. Daha o kiloda 100 kiloya 8 9 tekrar atan çıkmadı karşıma. 100 kilo atan gördüm ama maksimum 4'ü çıkartanı gördüm o da 2 den sonra nizami şekilde yapamıyordu.
Çok teşekkür ederim hocam. 😊

Bench press rekorum 40 kilo 5 tekrar, daha üstünü kaldırabilirim ama hiç denemedim. Deadlift ise 70, bugün denedim. Korse kullanmadığım için deadlift gibi hareketleri yapmıyorum.

Bench press rekorum 40 kilo 5 tekrar, daha üstünü kaldırabilirim ama hiç denemedim. Deadlift ise 70, bugün denedim. Korse kullanmadığım için deadlift gibi hareketleri yapmıyorum.
Ne zamandır yapıyorsunuz hocam? O kilolar için korseye gerek olduğunu düşünmüyorum. Benchte 40 kilo 5 tekrar atan biri deadlifte 70 kilodan fazlasını kaldırabilir. Tabi az kilo çok tekrar bence daha iyi ama arada bi kendinizi zorlayabilirsiniz.

Ne zamandır yapıyorsunuz hocam? O kilolar için korseye gerek olduğunu düşünmüyorum. Benchte 40 kilo 5 tekrar atan biri deadlifte 70 kilodan fazlasını kaldırabilir. Tabi az kilo çok tekrar bence daha iyi ama arada bi kendinizi zorlayabilirsiniz.
Hocam 170 boyundayım, bazen 52 kilo bazen 53 kilo birisiyim. Vücut kilom 1 aydır böyle gidiyor, demek istediğim kütlem çok küçük :D. Evde şınav ve 5 kiloluk dambıl(sadece curl) ile 4 ay çalıştım. Güzel gelişme gösterdim ama sadece kol ve göğüste :D. Bugün spor salonuna 4. kez gittim, düzenli gidiyorum. Yani 4 gün önce başladım fakat 4 aylık bir ev deneyimim var.

Yeni konular

Geri
Yukarı