Sosyal'de cezamız varken neden konumuza cevap yazamıyoruz?

Eklenmeli mi?

• Hayır.

Oy: 18 17,8%
  • Evet.

Oy: 79 78,2%
  • Hiçbiri.

Oy: 4 4,0%

• Oy verenlerin toplamı
    101
Diyelim ki kendi konunda yazım yanlışı yüzünden ceza aldın ve o konuya senin istediğin gibi cezalı olduğunda bile yazmaya devam edebileceksin. Tekrar tekrar yazım hatası yaptığında ne olacak?

1-2 kez başıma geldi. Bir soru soruyorsun insanlar cevap yazıyor ama sen muhabbete katılamadığın için konu ortada kalıyor. Üstünden zaman geçtikten sonrada sen yazabiliyorsun bu seferde insanlar konuya gelmiyor.
Bir de bazen bakıyorum, konuda en az 4-5 tane yazım yanlışı var ve bu konu düzeltme yapılmadan onaylanıyor. Şaşırıyorum.

Tekrar tekrar yazım hatası yaptığında ne olacak?
Moderatörlerin başka işleri olmadığından ve sadece yazım hatası düzeltmek için yaşadıklarından uyarı vermeden düzeltecekler (!).

Uyarı alanları anlamıyorum. İlkokulu bitiren biri bile yazım uyarısı almamalı yani. Okula gitmeyen biri bile öğrenebilir.

Bazı cezaların çok acımasız olduğunu düşünüyorum. Konu açarken ban yediğim için mesaj yazamıyorum. Konu açmama ban gelsin, neden mesaj yazmama ban geliyor?

Konu açtığım zaman modöratör illaki konu başlığını değiştiriyor. Dedim bu sefer konu başlığını sen yaz, başlık aklıma gelmedi :D Kısıtlama verdi bana. O zaman neden karışıyorsun başlığıma yani. Bilerek yanlış yazarım bazen, sosyalde Türkçe tayfa var, yanlış yazı gördükleri zaman elleri ayakları titriyor nasıl yanlış yazarsın diye.

Moderatörlerin başka işleri olmadığından ve sadece yazım hatası düzeltmek için yaşadıklarından uyarı vermeden düzeltecekler (!).

Uyarı alanları anlamıyorum. İlkokulu bitiren biri bile yazım uyarısı almamalı yani.
Şimdiye kadar kaç tane yazım hatasından dolayı ceza yedin?

Şimdiye kadar kaç tane yazım hatasından dolayı ceza yedin?
Sıfır.

Birisi yazım kurallarından 20-30 tane uyarı alıyorsa bence orada bir sorun vardır. Zaten tüm uyarılar ortalama 1 saat. Günlerce bekleten bir şey yok. Uyarılar haftalarca sürse anlardım ama kahve yapmaya gitseniz bile uyarı süresi bitmiş oluyor. :D

Ceza almak için ek çaba göstermeniz gerekiyor. Nasıl başarıyorsunuz anlamıyorum yani. Hayır olaya sadece ceza olarak bakmayı geçtim, bir insan kendi dilini nasıl yazamaz yahu?

Yaklaşık 8 yıllık, konu dışı harici 1719 mesaj yazdığım Technopat Sosyal maceramdaki uyarı sayısı:
Uyarı sayısı.png

Uyarı almadan da yazılabiliyor. 30-40 tane uyarı alıyorsanız sizde bir problem var demektir. Bir de çok fazla uyarı alan biri olmadığınız sürece uyarıların standart süresi 1 saat ki önceden her uyarı 1 günden başlıyordu. (Uyarı listemden anlaşılabilir)

Ceza alana kendi konusuna yazma izni verilse, o yazdığı mesajlarda da %99 hata olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı