Sosyal'de cezamız varken neden konumuza cevap yazamıyoruz?

Eklenmeli mi?

• Hayır.

Oy: 18 17,8%
  • Evet.

Oy: 79 78,2%
  • Hiçbiri.

Oy: 4 4,0%

• Oy verenlerin toplamı
    101
Yeni üyeler için zaten istisnalar yapılıyor. Az da olsa forumda vakit geçirmiş olan arkadaşların bu sisteme yavaş da olsa alıştığını düşünüyorum. Gereksiz bir özellik olabilir gelmesi dediğinizin.

Ceza sisteminde mantıksız bulduğum noktalar var. Örneğin sadece kesme işaretini bile kullanmadığım yer olsa bile yazım cezası yiyorum. Yani biz burada makale yazmıyoruz. Sorunlarımızı belirtiyoruz. Önemli olan sorunun çözülmesi. Tabii noktalama işaretleri ile cümle daha güzel görünüyor ama kesme işareti yüzünden ceza yemek saçma. Onun dışında konuya cevap yazamamakta bir sorun yok. Başka platformda konu açar arkadaş.

Ceza sisteminde mantıksız bulduğum noktalar var. Örneğin sadece kesme işaretini bile kullanmadığım yer olsa bile yazım cezası yiyorum. Yani biz burada makale yazmıyoruz. Sorunlarımızı belirtiyoruz. Önemli olan sorunun çözülmesi. Tabii noktalama işaretleri ile cümle daha güzel görünüyor ama kesme işareti yüzünden ceza yemek saçma. Onun dışında konuya cevap yazamamakta bir sorun yok. Başka platformda konu açar arkadaş.
Bu kural Türkçe dilinde olan bir kural. Özel isimlerde, kısaltmalarda kesme işareti kullanılır. Siz Türkçe bir yazı yazıyorsanız gerekli durumlarda bu işareti kullanacaksınız. Makale yazmıyorsunuz belki ama bunun makale yazmakla bir ilgisi de yok. Kurallara uymak için illa makale mi yazmanız gerekiyor?

Her şeyi geçtim de, bir kesme işaretini koymak zor bir şey değil.

Bu kural Türkçe dilinde olan bir kural. Özel isimlerde, kısaltmalarda kesme işareti kullanılır. Siz Türkçe bir yazı yazıyorsanız gerekli durumlarda bu işareti kullanacaksınız. Makale yazmıyorsunuz belki ama bunun makale yazmakla bir ilgisi de yok. Kurallara uymak için illa makale mi yazmanız gerekiyor?

Her şeyi geçtim de, bir kesme işaretini koymak zor bir şey değil.
İlk yediğim ceza 'Noktalama İşaretlerinden Sonra Boşluk Bırakın' buna bir itirazım yok.

'Bağlaç olan da / de / ki ayrı yazılır' son yediğim cezalardan biri. Evet kesme işareti koymak Türkçe dilinde olan bir kural. Ancak sadece ki'yi birleşik yazdığım için yazamama cezası yemek bana tamamen saçma geliyor. 'Her şeyi geçtim de, bir kesme işaretini koymak zor bir şey değil.' demişsiniz, ben çoğu zaman nerelerde kullanılacağını hatırlamıyorum, unutuyorum. Ben güzel görünen bir cümle de yazsam sadece küçük bir ayrıntıyı unuttuğum zaman saatlerce ceza alıyorum. Kuralların çok sıkı olduğu düşüncesindeyim.

'Her şeyi geçtim de, bir kesme işaretini koymak zor bir şey değil.' demişsiniz, ben çoğu zaman nerelerde kullanılacağını hatırlamıyorum, unutuyorum.
O zaman öğrenmeye bakın. Sadece burada değil, bütün hayatınız boyunca bunun zararını görürsünüz.

Geri
Yukarı