Sosyal'de çok fazla yazım hatası var

• Konuyu başlatan kade
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 48
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sosyal'de daha çok hata var, bu ne ki...

En fazla raporlayabilirsiniz.

Keşke tek sorun nokta koyamamak olsa. Zaten nokta koyması zor değil. Bazen bilmediğim ilginç bir dilde mi yazıyorlar diye kontrol etmem bile gerekiyor.

Dilekçe yazarken nasıl yazım kurallarına uyuyorlar ise aynı şekilde burada da uymalılar.

Siz mahkeme salonunda konuştuğunuz şekilde mi aileniz ve arkadaşlarınızla konuşursunuz? Öyle yaptığınızı zannetmiyorum. Öyle yapmakta oldukça sıkıcı bir insan yapardı bence sizi. Akademik makale yazarken en küçük virgülüne kadar dikkat ederim, tereddütte kaldığım her kelime için TDK sözlüğüne bakarım. Aynı hassasiyeti hayatın her yerinde göstermem gerektiğini hiç düşünmüyorum.

Çözümü oldukça basit.
Ben cümleye büyük harfle başlamayan ve sonuna noktalama işareti koymayan mesajları raporlarken içlerinden bazılarına düzenleme yapılmamıştı. Bir hafta bekleyip ertesi haftaya geçildiğinde bile hala bir işlem yapılmadığını görüp yeniden raporlandığında bu sefer düzeltilmişti ama rapor sistemini meşgul etmeyin cezası verilmişti.

Siz mahkeme salonunda konuştuğunuz şekilde mi aileniz ve arkadaşlarınızla konuşursunuz? Öyle yaptığınızı zannetmiyorum. Öyle yapmakta oldukça sıkıcı bir insan yapardı bence sizi. Akademik makale yazarken en küçük virgülüne kadar dikkat ederim, tereddütte kaldığım her kelime için TDK sözlüğüne bakarım. Aynı hassasiyeti hayatın her yerinde göstermem gerektiğini hiç düşünmüyorum.
Burası arkadaşlarımız ile konuştuğumuz platform değil, sorun bu.

• Beğen
İfadeler: acv
İnsanların bu kadar takıntılı olması garip ve üzücü. :(

Bu hassasiyet göstermemiş haliniz ise keşke herkes sizin gibi hassasiyet göstermese :)

Keşke tek sorun nokta koyamamak olsa. Zaten nokta koyması zor değil. Bazen bilmediğim ilginç bir dilde mi yazıyorlar diye kontrol etmem bile gerekiyor.

Dilekçe yazarken nasıl yazım kurallarına uyuyorlar ise aynı şekilde burada da uymalılar.
Abartılmadığı sürece bence bu kadar takılmamalısınız. İşkenceye dönmemeli insanlarla iletişim kurmamız. Dediğim gibi, teknoloji forumu burası. Gidip ''Ya Olm geçen Gttm bi oyn oynadım çk iidi la'' yazsınlar demiyorum zaten. Ufak tefek şeylere takılmayın demeye çalışıyorum.

Dilekçe yazar gibi konuşmamız gerektiğine kesinlikle katılmıyorum.

Yazım hatası içermeyen mesaj görmek nadir olduğundan ve bekleme sürelerinin kısaltılmasına dair öneriler yönetim tarafından reddedildiğinden beri raporlamıyorum artık.
Siz ne ara isim değiştiriniz? 🙄

Bence ceza ve bekleme süresi kısa. Yanlış hatırlamıyorsam 1 saat veya 3 saat civarı, kısa sürüyor. Eskiden açılış 1 gün ile başlayıp 1 yıla kadar gidiyordu. Şu an daha hafif. Yaşayanlar gayet iyi anlayacaktır...

resim_2021-03-14_224612.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı