Sosyal'de çok fazla yazım hatası var

• Konuyu başlatan kade
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 48
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz mahkeme salonunda konuştuğunuz şekilde mi aileniz ve arkadaşlarınızla konuşursunuz? Öyle yaptığınızı zannetmiyorum.
Yazım kurallarına her yerde uyuyorum. Anlaşılabilir olmanın sıkıcı yapacağını da düşünmüyorum.

İnsanların makale tarzında girip okudukları, yardım aldıkları konuların oldukça okunabilir olması gerekli. Hata çözümü ararken bir de bilinmedik bir kabilenin dilinin sözlüğünü aramak istemezdim.

Arkadaşlar afedersiniz ama hani burada ufak bir noktalama hatası yapmamamız Türkçe'yi falan mı kurtarıyor? Vatan falan mı kurtuluyor? Nedir bu takıntınız yabancılar görse gülerler.

Bu hassasiyet göstermemiş haliniz ise keşke herkes sizin gibi hassasiyet göstermese :)

😇 Çok teşekkür ederim. Ama diğerlerini de hor görmemek gerekiyor. Benim eğitim durumum hayat tarzım bunu sağlamıştır ancak buraya mesaj yazan insanların nasıl bir hayat yaşayıp ne tür deneyimlere sahip olduklarını bilemiyoruz. 9-10 yaşlarında çocuklar dahi var. Ne yani henüz ilkokula gidenlerden dil bilgisi mi beklemeliyiz? Yaşadığı hayat koşulları iyi bir eğitim almasına imkan vermemiştir. Ya da benim gibi mesajın doğru ulaştırılması koşulunu sağladığı sürece geriye kalan hataların önemsiz olduğunu düşünüyordur :)

Bu biraz, başkalarının hatalarını vurgulayarak kendi değerini yükseltme çabasına benziyor.

• Beğen
İfadeler: acv
Herhangi bir zaman herhangi bir konuya giriyorum, yazım hatası yapmayan birini görmem mümkün olmuyor. Kimi noktalama işaretine dikkat etmez, kimi 6 yaşındaki çocuk gibi yazar... Koyu bir sözelci olarak beni çok rahatsız ediyor bu durum. Sizi de ediyor mu?
Genel olarak genç ve yaşça daha küçük kesimin takıldığı bir forum sitesi düşün. Sence kim buna kafa yorsun ki?

Burası Türkçe kurallarına uyulan bir teknoloji forumu, mahkeme salonu da değil.

Evet, bir teknoloji forumunun gerektirdiği kadar özenli olunması yeterli. Dilbilgisi iyi olmayan arkadaşlar mesaj yazmak için bir editör mü tutsunlar?

Arkadaşlar afedersiniz ama hani burada ufak bir noktalama hatası yapmamamız Türkçe'yi falan mı kurtarıyor? Vatan falan mı kurtuluyor? Nedir bu takıntınız yabancılar görse gülerler.
Ben hayatımı "yabancılar görse ne yapar" şeklinde yaşamıyorum hocam. Burası ciddi bir platform ve kuralları var. Ben ona bakıyorum.

• Beğen
İfadeler: acv
Burası Türkçe kurallarına uyulan bir teknoloji forumu, mahkeme salonu da değil.
Kuralların tek amacı siteyi okunabilir kılmak zaten. :)

Kimseye klavyesinin tuşu basmadı veya ufak bir hata yaptı diye uyarı verilmiyor. Tolerans gösteriliyor ve düzeltilip geçiliyor.

Birkaç yazım kuralına uyması bu kadar zor olmamalı. Kurallara uyulduğunda kimse uyarı almıyor.

Ben hayatımı "yabancılar görse ne yapar" şeklinde yaşamıyorum hocam. Burası ciddi bir platform ve kuralları var. Ben ona bakıyorum.

Merakım şu: Bizim burada yapmadığımız bir hata Türkçeyi geliştiriyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı