Sosyal'de Türkiye'nin sadece kötü yanlarının konuşulması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım yapma. O sana nasıl "çomar", "gerici" diyemiyorsa sende ona "yobaz" diyemezsin.
Derler efendim derler. Bunlar hak hukuk bilmez anca hakaret ederler. Seviyesini belli etmiş oldu. Uğraşmayın değmez. Evrimini tamamlayamayan primat doldu buralar. Ben daha fazla mesaj yazmayayım en iyisi. Bazılarının zoruna gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelmek çok doğru bir karar :) En basit olan olay maaş konusu. Burada vatandaş sürünüyor. Orada insan gibi yaşıyorsun. Bizden kaç yıl ilerdeler. Bu farkı görmemek mümkün değil.
Yaşam kalitesi açısından tabi ki Almanya açık ara önde. Ama Almanya'da yaşayıp ülkenin sorunlarını çözemezsiniz. Zorluklara katlanmak gerekir zira bu topraklar kolay kazanılmadı.

Hocam epey yaşınız vardır. Ülkede sizin gibi düşünen epey kesim var onların desteğini arkana al buraya ülkene dön. Oradan (Almanya) ülkenin sorunlarını yazma buraya, bunları bizde biliyoruz. Buraya gel de çözüm arayalım hep birlikte.

Ben yasadigim ülkenin sorunlarini asla burada paylasmadim ve paslasmiyorum eger dikkatli izliyor iseniz. Zira Almanya'da merdivenlerden itilen kadin örnegini siz verdiniz ben degil.
Konuya dönecek olursak yazdigim sorunlari SORUN olarak kabul ettiginizi varsayar isek cözümlemeniz nedir acaba? Ilk sizden dinleyelim sevgili dostum... :)

"Oradan (Almanya) ülkenin sorunlarını yazma" dememden ne anladınız ? Ben ülkenin derken Türkiye'nin kast ettim. Sorun yok Türkçe bilmiyor olabilirsiniz.

cözümlemeniz nedir acaba?
Kendi kişisel çözümümü yazarsam büyük ihtimalle "Irkçılık'dan" ceza yerim.

Ben geldim. Arkadaşlar siz daha ülkenizi savunmuyorsunuz (fikirlerinizle) gelmişsiniz neden gelişmiyoruz diyorsunuz.

Yahu hocam ha orada okumuş ha burada. Zaten bunlar Lise yani temeli öğreneceksin asıl önemli olan Üniversitedir.

Ha orada ha burada mı? Ne farkeder mi? Lise, insanların kötü veya iyi alışkanlıkları en kolay edinebildikleri yegane ortam. Bu ortamın kaliteside başarı ortalaması ile doğru bir orantıda. Şu an üniversitede imam hatip mezun arkadaşım, ne kadar leş bir ortam olduğunu, nasıl zorlandığını vede üniversite sınavını kendi başına kazandığını bana anlatıyorsa, liseye önemsiz diyemezsin ve ayrıca iyi bir üniversiteye giden engebeli yolda iyi bir eğitim kadrosu ve gayret çok önemlidir. Kısacası senin sandığın gibi birbirinden bağımsız bir durum yok ortada.

Ek olarak imam hatiplere yapılan yatırımın mantıklı bir tarafı yok yada ben göremiyorum. Çok kaliteli diyebileceğimiz birkaç tanesi dışında, çöp ötesi bir ortam. Bunu geçersek başarı ortalaması olarakta fen liselerinin çok gerisindeler. Bence oldukçada gereksiz.. Dini bir eğitim görmek istiyorsan camilere git.. Hem imamlarada para kazandırmış olursun.

Derler efendim derler. Bunlar hak hukuk bilmez anca hakaret ederler. Seviyesini belli etmiş oldu. Uğraşmayın değmez. Evrimini tamamlayamayan primat doldu buralar. Ben daha fazla mesaj yazmayayım en iyisi. Bazılarının zorruna gidiyor.
Hocam değerli vaktinizi daha fazla heba etmeyin anlayacaklarını düşünmüyorum.

Şu an üniversitede imam hatip mezun arkadaşım, ne kadar leş bir ortam olduğunu, nasıl zorlandığını vede üniversite sınavını kendi başına kazandığını bana anlatıyorsa,
Genelleme yapmasak ? Zira Anadolu lisesinde okuyorum ve ortam LEŞ.

Muhtemelen konu az sonra kilitlenecek.

Dosya Ekleri

• adamlar-caliyolar-ama-bi-seyler-de-yapiyolar-be_547317.jpg
    adamlar-caliyolar-ama-bi-seyler-de-yapiyolar-be_547317.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 106
"Oradan (Almanya) ülkenin sorunlarını yazma" dememden ne anladınız ? Ben ülkenin derken Türkiye'nin kast ettim. Sorun yok Türkçe bilmiyor olabilirsiniz.

Kendi kişisel çözümümü yazarsam büyük ihtimalle "Irkçılık'dan" ceza yerim.

Irkcilik yapabilirsiniz bence sorun yok, ben sadece tezlerinizi cürütürüm o kadar. Türkcemin sizin kadar iyi olmadigi icin kusura bakmayin, bu konuda kendimi gelistirmeye calisiyorum. Gördünüz mü ne kadar güzel özelestiri yapiyorum kendime.
Oradan derken sizin istediginiz ya da dileginiz Türkiye'ye gel burada rezillik cek ondan sonra mi yorum yap diyorsunuz, biraz ne demek istediginizi acarsaniz daha iyi anlarim sanirim.

Malum Türkcem sizin kadar iyi degil. :)

Hocam değerli vaktinizi daha fazla heba etmeyin anlayacaklarını düşünmüyorum.
Yazma ? Yaz arkadaşım yaz vaktin ne kadar değerli olabilir ? Ülkenin geleceğinden daha mı değerli ? Yazın ortada fikir kalabalığı olsun, fikirlerden zarar gelmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı