Casper gerçekten Türkiye'nin mi?

33085

Kilopat
Makaleler
3
Resimdeki gibi Casper gerçekten Türkiye'nin mi?

IMG_20150821_223839.JPG

Casper gerçekten kendisi üretici olursa ne kadar ısınırsa ısınsın Casper'dan başka marka almam. Ama Casper'ın işini bende yapıyorum: tüm parçaları mağazadan toplayıp tornavida ile birleştirip Windows yüklüyorum. Hatta Casper'dan daha iyiyim, Pegatron yerine ASUS kullanıyorum.

Ben yurtdışından laptop telefon vs. siparişi verip Türkiye'de Casper logosu basılıyor sanıyordum. Demek kendileri topluyorlarmış.
Aslında Çin'de toplanıp gelsede olurdu fiyat olarak daha avantajlı bile olurdu : ancak vergi ve gümrükleme yasaları gereği ithalatı parça olarak yapıp burada montaj edilirse daha uygun ve kolay olduğu için bu yöntem tercih ediliyor.

Sanmayınki paramparça geliyor herşey burada monte oluyor :) pilleri ayrı, ve bazı parçaları sökük geliyor sadece okadar.

Bu arada yaklaşık 500 - 1000 adetli pc alımlarınızda sizin logonuzu basabiliyor Çinli üreticiler. 5000 gibi alımlarda ise sizin tasarıma karışmanızada izin veriyorlar (belli bir yere kadar). Merak etmeyin bu firmaların türk temsilcileride var, rahat rahat kendi anadilinizde iletişim kurabilirsiniz :D Böyle bir ihtiyacımız olmuştu oradan biliyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı