Sosyaldeki paylaşılan dosyaları indirmemek

H

HomoDarwinus

Ziyaretçi
Bildiğiniz gibi Technopat Sosyal'de çok farklı kullanıcı var ve herkes konu açıp yardım talep edebiliyor. O yüzden karşınızdaki insanı çok fazla tanımıyorsanız, paylaştığı herhangi bir dosyayı indirmek bana pek sağlıklı gelmiyor.

Kullanıcının hangi sitelerde dolaştığını bilmiyoruz, hangi uygulamaları korsan olarak kullanıyor bilmiyoruz. Kişinin kötü niyetli olmasına da gerek yok. Özellikle yeni üyelerin yardım taleplerine bakarken daha dikkatli olmak gerekiyor.

"Ben bu zamana kadar indirdim bir şey olmadı." İlerleyen zamanlarda da olmayabilir. Sorun olup ya da olmaması değil. Bazı şeyler refleks olarak yapılır. Önümüze gelen her dosyayı indirmemeyi alışkanlık haline getirirsek, daha az sorun yaşayacağımıza eminim.

Son olarak, bu konuda kimseyi hedef göstermiyor veya suçlamıyorum. Tamamıyla kişisel görüş ve tercihlerimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi dosyalar? Dosya paylaşılan bir konuya denk gelmedim daha önce :D

Düzenleme: Program indirme linklerinden falan mı bahsediyoruz?

Haklısınız resmi bir site olmadığı sürece korsan sitelerden indirme linklerine inanmak veya tıklamak mantıklı değil.

@@Savia Herhangi bir paylaşım olabilir. "Sistemim de böyle böyle bir sorun var, alın log linki burada" gibi paylaşımlar mesela. Oradaki dosyalardan virüs bulaşır bulaşmaz önemli değil. Dediğim gibi kişisel tercih.

Güven ortamı hiçbir yerde kalmadı ne yazık ki.
Hiçbir antivirüs sizi korumaz, bende Defender bile kapalı şu anda.
Eğer teknik bilginiz yoksa zaten DMP, LOG dosyalarını indirmezsiniz.
İndirecek adam indirir, işini yapar; gerisi de kimseyi ilgilendirmez.

@@Erdem Çolakoğlu "Nasıl olsa evinizin penceresinden hırsız girebilir, kapınız açık uyuyabilirsiniz." Önüne gelen dosyayı indiren veya siteye giren biri olsaydım ben de sosyal de "Fidyeci virüsüne yakalandım yardım edin" diye konu açardım. Ama değilim.

@@Bayram Şenakar Güvenli ortam hiçbir yerde kalmadı diye tanımadığım insanın paylaştığı dosyayı indirmiyorum maalesef. Ayrıca yazdıklarımı okursanız birilerini ilgilendirir de demiyorum. Kendi kendime düşüncelerimi paylaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı