Sosyal'e nasıl geldiniz? Geçirdiğiniz süreden pişman mısınız?

stevesm1221

Hectopat
Makaleler
3
Evet sorum yukarıda. Ben bolca bilgi öğrendiğim için geçirdiğim süreden pişman değilim. Buraya nasıl geldiğimi de anlatayım;

2011 yılından beri tek oynadığım oyun modlu Minecraft idi ve bu 9 yıllık süre boyunca iyice profesyonel bir oyuncu oldum, topluluğun içinden biriydim artık. Direwolf20 ile konuşmuşluğum bile vardı. Bol bol yabancı arkadaşım vardı ve Discord ile bağlanıp oynuyorduk her gece.

Oyunun 1.14 ve 1.15 güncellemeleriyle çuvallayıp, 1.12. 2 sürümünde takılıp kalmaları, CrazyPants_MC, Azanor13 ve RWTema gibi önemli mod yapımcılarının yeni sürümlere mod çıkarmaması ve benim de 1.12 için tüm paketleri oynayıp bitirmem sonucu biraz beklemeye, ve o zamana kadar farklı oyunlar oynamaya karar verdim. O yüzden yeni RX 480'li sistem topladım ve yaşadığım sorunlar sonucu bu foruma yolum düştü.

Sonra ise buradan yeni oyunlar öğrendim ve foruma geldiğimden beri, neredeyse 8 aydır modlu oynamıyorum. O kadar garip bir his ki. The Witcher başta olmak üzere birçok muhteşem oyun öğrendim. Eskiden normal bir mod paketini bitirmenin, normal bir oyunu oynayıp bitirme süresinin 3-4 katı fazlası olduğu için oyun alanlara enayi gözüyle bakardım ama bunun tamamen yanlış olduğunu öğrendim.

Şimdi ise modlu topluluğuna baktığımda, 1.15. 2 sürümüne kurulmaya çalışıyorlar ancak hala çok mod eksik. O yüzden herkes 1.12. 2'de oynuyor hala. Ben de hardcore bir paket olan project ozone 3: Kappa Mode'a başladım. Şimdiden 30-40 saatim var ve neyse ki eskideki oynama zevkim o kadar da gitmemiş. İşte bu yüzden bu foruma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Son düzenleme:
Evet sorum yukarıda. Ben bolca bilgi öğrendiğim için geçirdiğim süreden pişman değilim. Buraya nasıl geldiğimi de anlatayım;

2011 yılından beri tek oynadığım oyun modlu Minecraft idi ve bu 9 yıllık süre boyunca iyice profesyonel bir oyuncu oldum, topluluğun içinden biriydim artık. Direwolf20 ile konuşmuşluğum bile vardı. Bol bol yabancı arkadaşım vardı ve Discord ile bağlanıp oynuyorduk her gece.

Oyunun 1.14 ve 1.15 güncellemeleriyle çuvallayıp, 1.12. 2 sürümünde takılıp kalmaları, CRAZYPANTS_MC, azanor13 ve rwtema gibi önemli mod yapımcılarının yeni sürümlere mod çıkarmaması ve benim de 1.12 için tüm paketleri oynayıp bitirmem sonucu biraz beklemeye, ve o zamana kadar farklı oyunlar oynamaya karar verdim. O yüzden yeni RX 480'li sistem topladım ve yaşadığım sorunlar sonucu bu foruma yolum düştü.

Sonra ise buradan yeni oyunlar öğrendim ve foruma geldiğimden beri, neredeyse 8 aydır modlu oynamıyorum. O kadar garip bir his ki. The Witcher başta olmak üzere birçok muhteşem oyun öğrendim. Eskiden normal bir mod paketini bitirmenin, normal bir oyunu oynayıp bitirme süresinin 3-4 katı fazlası olduğu için oyun alanlara enayi gözüyle bakardım ama bunun tamamen yanlış olduğunu öğrendim.

Şimdi ise modlu topluluğuna baktığımda, 1.15. 2 sürümüne kurulmaya çalışıyorlar ancak hala çok mod eksik. O yüzden herkes 1.12. 2'de oynuyor hala. Ben de hardcore bir paket olan project ozone 3: Kappa Mode'a başladım. Şimdiden 30-40 saatim var ve neyse ki eskideki oynama zevkim o kadar da gitmemiş. İşte bu yüzden bu foruma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Pişman değilim bir daha olsa bir daha yaparım.

iAtkos ML2 Mountain Lion kurulumu için imajı (2015) indirecektim o zaman girmiştim ilk ziyaretçi olarak. O zamandan beri ziyaretçi olarak takılıyordum, sonra baktım ki millet hep benim sorunlarla karşılaştığım çözümünü bildiğim konular açıyor. Yardımcı olmak için 2019'de bir üyelik açtım ara sıra bakıyordum. Şimdi baktım ki mod olmuşuz. Açıkcası bana çok şey kattı maddi/manevi, donanımsal/yazılımsal olarak.

İlk başta teknolojiyi yakından takip etmeme rağmen günlük hayatta karşılaştığımız sorunlar hakkında bilgi sahibi olmak için gelmiştim. İyi ki de gelmişim.

Geçirdiğim süreden memnun olmakla beraber çevremdeki bazı insanlar, Sosyal'de takılmamın ''boş iş'' olduğunu düşünüyor.

Geçirdiğim zamandan fazlasıyla keyif aldım. Bilgilenme şansı buluyorum, bildiklerimi aktarıyorum ve hala da yeni yeni şeyler öğreniyorum

Fakat bunu yazmaktan geri kalmayacağım: Tek üzüldüğüm konu, eleştirel bir siyasi yorumumun sonunda ".." koydum diye Türkçe'nin kullanımı odaklı bir ceza almış olmamdır 😅 Gözüm arada ne tür hatalara ilişiyor ama hala bu kararın aşırı yanlı olduğunu düşünüyorum.

Sosyal'de takılmamın ''boş iş'' olduğunu düşünüyor.
Arkadaşlar yapılan her işe ``boş iş`` der. Ne oynarsan, nerede takılırsan hep öyle. Bu yazılı olmayan bir kuraldır. Çok takmamak lazım.
Burada geçirdiğim zamandan pişman değilim ama redditte zaman geçirmeyi daha çok seviyorum.
Reddit'deki Modded Community yerinde oyun hakkında tüm Türkiye'deki sitelerin toplamından daha fazla bilgi bulunuyor. Ne zaman bir sorun yaşasam/bir yerde takılsam ilk yolunu gözlediğim yerdir. Üyeliğim olmasına rağmen fazla takılmıyorum ama. Arada r/AMD yerinde takılıyorum garip konular var. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı