Çözüldü Sound Blaster Cinema 6 kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar Monster Abra A7 v12.2 laptop sahibiyim. Laptop Sound Blaster cinema 6 destekliyor fakat kuramıyorum. Monster sitesindeki sürücüler sayfasından indirdim kurdum uygulama gözükmüyor. Microsoft mağazasında baktım orada da yok.

Çözüm
Microsoft mağaza uygulamasında hesabınızdan çıkış yapıp kontrol eder misiniz?
Kurulu zaten hiçbir şekilde olmuyor.
hocam bende monster a7 12.1.5 var sound blaster cinama 6 destekliyor bende uygulamayı bir türlü kuramadım çözüm bulabildin mi sendeki son durum nedir
Kurulu zaten hiçbir şekilde olmuyor.
hocam bende monster a7 12.1.5 var sound blaster cinama 6 destekliyor bende uygulamayı bir türlü kuramadım çözüm bulabildin mi sendeki son durum nedir

Youtube'daki videolarına bakın bi hiç kuramadıysanız. Eğer kurulu çalışmıyorsa önce ses sürücüsünü kaldırın yeniden başlatın, uygulamayı kaldırın sonra yeniden başlatın, driverları kurup yeniden başlatın en son uygulamayı kurun.

Youtube'daki videolarına bakın bi hiç kuramadıysanız. Eğer kurulu çalışmıyorsa önce ses sürücüsünü kaldırın yeniden başlatın, uygulamayı kaldırın sonra yeniden başlatın, driverları kurup yeniden başlatın en son uygulamayı kurun.
ilk önce aygıt yöneticisine girip ses bölümünden realtek yazanları kaldırıyorum daha sonra uygulamalar bölümünden realtek driver yazanı kaldırıyorum yeniden baslattıktan sonra 2 tane sound blaster yazılımını kurup tekrar yeniden baslatıyorum hala uygulama magzaya gelmiyor

Aygıt yöneticisinden "Ses, Oyun ve Video Denetleyicileri" kısmından Realtek aygıtını sürücüsünü de kaldır işaretini seçerek kaldırın. Sonrasında uygulamalar bölümünden Realtek ve Sound Blaster ile alakalı her şeyi kaldırıp yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra önce ses sürücüsünü yükleyin. Zaten yeniden başlatmak isteyecek. Yeniden başlattıktan sonra Sound Blaster için gerekli olan 2 uygulamayı yükleyin. Microsoft Store'a gelmiş olacak.

Realtek'i kaldırdıktan sonra Sound Blaster kuruyorum diyorsunuz, ses sürücüsünü yüklemeden olur mu hiç?

Ekstradan bir tavsiye: Sound Blaster'ı mağazadan yükledikten sonra Microsoft hesabınıza entegre oluyor. Eğer bir gün temiz kurulum yaparsanız daha hiçbir şey yüklemeden Windows 10 gidip Sound Blaster'ı mağazadan yüklüyor. Daha ses sürücüsünü bile kurmadığınız için çalışmıyor. Kaldırmaya çalışsanız bile kalıntıları yüzünden bir daha çalışmaz hale geliyor. Kalıntıları "WindowsApps" klasöründe olduğu için erişemiyorsunuz. Eğer bir gün temiz kurulum yaparsanız, yerel hesap ile kurun. Microsoft hesabınızı sonradan açın. Sound Blaster kullanan bütün Monster kullanıcılarına tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı