Sparkle GeForce 9800GTX+ Yandı, Alternatif Lazım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Soru:

Ben iki yıl önce masaüstü bilgisayar toplamıştım ama topladığımdan tam iki yıl sonra bir sabah,Just Cause 2 yi bitirdikten sonra biraz oyunda gezeyim diye açtım ve ekran dondu kasadan yüksek bir fan sesi geldi bende bilgisayarı kapamak zorunda kaldım.Açarken ekrana windows 7 nin açılma sembolü gelince ekranda yatay çizgiler oluşuyordu ve yine kasadan fan sesi geliyordu.Bende aldım ekran kartını çıkardım bakkal olmadığına emin olduğum bir bilgisayarcıya götürdüm ve bana ekran kartının yandığını ve 50 tl karşılığında garantisi olmadan tamir edebilecekleri söylediler.Bende aldım ekran kartını çıktım.Ekran kartının garanti süresi de tam 2 yıl olduğu için bittiğinden elimde kaldı.Sistemim şimdiye kadar çıkmış oyunları (metro 2033 hariç) hep yüksek ayarlarda takılmadan çalıştırıyordu. Anakart Asus P5Q SE/R, İntel core 2 duo E8400, Sparkle GeForce 9800gtx+, 4GB RAM, 450w enerji kaynağı. Ekran kartım gittiğine göre sizce hangi ekran kartı bu sisteme yeter ben HD 6870 yada GTX 560 serilerinden bakıyordum siz bana bir tavsiyede bulunursanız sevinirim.

Eski ekran kartını 50 TL’ye tamir edebilecekse etsin. Ama bu durumları bilirim. Sen upgrade yoluna bir kere girmişsin, bi daha vazgeçmezsin 

Bu durumda sana tavsiyem HD 6870 olacaktır. GTX 560 da alabilirsin ama güç kaynağının yetmeme ihtimali var. Hoş HD 6870’e bile yetmeyebilir.

HD 6870 güç tüketimi için de buraya bakabilirsin: HIS Radeon HD 6870 1 GB Review - Page 27/33 | techPowerUp

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı