Speedtest sonuclarınız nasıl?

@Lıterhf, taahhüt bitsin. Bir daha dönmemek üzere internetimi sonlandıracağım. TurkNet geçmeyi planlıyorum.
@JenLedger, bilemiyorum hocam. Mobil veriden giriyorum, kaymak gibi akıyor.

Aynısı bende de var. WhatsApp mesajlarım gitmiyor mesela çoğunlukla, kapatıp açıyorum Wi-Fi kısmını yukarıdan. Storylerde küçük profil resimleri olan kısım bile yüklenmiyor bazen. Aradım sırf bunun için de müşteri hizmetleri Facebook ve WhatsApp'ın güvenlik zımbırtıları yüzünden böyle oluyor falan dedi.

Benim de internet fena değil fakat en az 200 Mbps download şart bence. Aşağısı için bir şey indirmek saatlerce sürüyor.

Ping: 6ms.
Download: 58 Mbps.
Upload: 7,5 Mbps.

Oyun içi değerler ise.
FIFA 22: 48ms.
Rainbow: Six Siege: 56ms.
New World: 59ms.

Avrupa da sunucuları olan oyunlarda packet loss, ping vs. bir sorun yaşamıyorum internetimle ilgili bir o güzel.

Bende
Millenicom yurt içi 4-16 ping.
Türk Telekom yurt içi 2-14 ping.
Millenicom yurt dışı 30-60 ping
Türk Telekom yurt dışı 20-58 arası.

SPEEDTEST.png

Son düzenleme:
Arkadaşlar herkes kendi Speedtest değerlerini atsın 2 ev + 1 fiziksel makine olduğundn hepsini aynı cihazdan cekemedim kusura bakmayın.
Millenicom wep (1. ev) CAT6.

Eki Görüntüle 1280354

Millenicom PC (1.ev) CAT6.

Eki Görüntüle 1280361

Millenicom Mobile: 2.4GHz.

Eki Görüntüle 1280381

Türk Telekom Mobile (2.ev) 2.4GHz.

Eki Görüntüle 1280362

Türk Telekom wep (2.ev).
Güncellencektir.
Bursa/DGN bursabil Virtual machine (veri merkezi) fiber port.

Eki Görüntüle 1280367

Vodafone Mobile: 4.5G.

Eki Görüntüle 1280371

Veri merkezi fiber.
Türk Telekom VDSL2 (Türk Telekom altyapısı).
Millenicom VDSL2 (Türk Telekom altyapısı).
Vodafone Mobile hat.
Memnun muyum?
Arkadaşlar Millenicom ilk başta 4yıl sorun yaşadıktan sonra bir 1 yıldır filen kusursuz kullanıyorum aşırı menmunum bilginize Türk Telekom sorunsuz kullanıyorum onda bakım olunca 1 ay hız yavaşlama kopma ping artışı oldu 2 arama sonucu düzeldi Mobile hat çekme problemi var 4.5G bile olsa veri merkezi anlatılmaz yaşanır zaten sorunsuz değerlendirme bu şekildedir.
Hat değerlerim:
Türk Telekom: Altyapı 68 VDSL gozukuyor hat değerlerime gore 100Mbps geçebilirim.

Eki Görüntüle 1280398

Millenicom: Altyapı 27 VDSL gozukuyor hat değerlerime gore 50Mbps geçebilirim.

Eki Görüntüle 1280399

Zamanında arkadaşlar Netspeed TurkNet gibi firmalarda kullanmış bulunmaktayım.

TürkNet GigaFiber geldi binama ama sözleşme yüzünden Türk Telekom mahkumum.

Dosya Ekleri

• 2022-01-24.png
    2022-01-24.png
    780,7 KB · Görüntüleme: 72
Aynısı bende de var. WhatsApp mesajlarım gitmiyor mesela çoğunlukla, kapatıp açıyorum Wi-Fi kısmını yukarıdan. Storylerde küçük profil resimleri olan kısım bile yüklenmiyor bazen. Aradım sırf bunun için de müşteri hizmetleri Facebook ve WhatsApp'ın güvenlik zımbırtıları yüzünden böyle oluyor falan dedi.

Bence peering ile alakalı.

Geri
Yukarı