[SPOILER] Resident Evil 8 nasıl RE 7'nin devamı?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 2B

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Bu oyun nasıl 7'nin devamı? 7'de en son helikopter ile götürüldük. Kısaca kurtulduk. Oyun nasıl oradan buraya geldi? Bir fikri olan var mı? Çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Demoyu bile zar zor izledim. 7'nin yerini tutamaz bence.

Resident Evil serisinin büyük fanıyım fakat geldikleri bu hali hiç beğenmiyorum. RE7 güzel bir oyundu ama RE değildi bana göre. RE8 de aynı şekil olacak. Bakalım umarım güzel olur.

Anlamayacak bir şey yok bizim Ethan, Mia ile evlenmiş ve çocukları 7'deki Heisenberg'ün ablası tarafından (Jack Baker galiba) kaçırılmış ve o da kaleye gelmiş. Demoda oynadığınız karakter ise Ethan değil Maiden.

Oyunun sonunda gördüğümüz Chris evimize geliyor ve Mia'yı öldürüyor. Askerlerle birlikte bizi bir köye götürüyor. Şuanda bilinen bir hikaye yok diye biliyorum, oyunun başlangıcı böyle. Fragmanlarda gösterilen kadarıyla. Dün sunum vardı orada açıklandı mı bilmiyorum ama açıklanmadıysa hikaye bu. Büyük ihtimalle yine Mia üzerinden bir rota çizilecek. Oyun çıkınca hep birlikte göreceğiz.

Resident Evil serisinin büyük fanıyım fakat geldikleri bu hali hiç beğenmiyorum. RE7 güzel bir oyundu ama RE değildi bana göre. RE8 de aynı şekil olacak. Bakalım umarım güzel olur.

Ben de bu 2 oyunu RE olarak görmüyorum. Çok fantasyiğe kaçıyor. Fitmalar neden yeni IP olarak sunmak yerine, var olan IP üzeriden oyun yapıyorlar anlamıyorum. Misal AC: BlackFlag çok güzel bir oyundu ancak AC oyunuymuş gibi hissetirmiyordu.

Bir açıklama daha yapayım, 7 ve 8. oyunlar hikayeye direk katkıda bulunan oyunlar değil yani RE2 gibi veya 3. oyun gibi direk katkı yapmıyor, RE4 gibi 7 ve 8'de sadece hikayeye paralel ilerleyen oyunlar bana soracak olursanız bence de RE2, RE3 gibi oyunlar daha iyiydi, RE4'de çok iyiydi. Fakat RE7-8 bu oyunlar Amnesia, Outlast'ın oluşturduğu yeni nesil korku türünün başarılı bir örneği. Çünkü bu oyunların Capcom kadar bir tecrübesi ve para kaynağı yok. Denildiği gibi RE7-8 türden farklı oyunlar evet ama seriye bir heyecan getiriler, çünkü adamlar bu oyuna tat getirmeseydi RE5-6 gibi oyunlar gelecekti ki bunların gelmesindense 7 ve 8 gibi tamamen farklı oyunlar gelir ve arada RE4 Remake görmemiz muhtemel gibi. Firmalar yeni bir seri tutturmaktansa var olan markanın imajını kullanıyorlar, çünkü isimleri tek başına reklamdır. Resident Evil, Assassin's Creed, Call of Duty gibi köklü isimler kullanıyorlar. Bana kalırsa değişiklik her zaman iyidir yoksa kaybolmaya yüz tutarlar, RE değişerek büyük bir topun altına girmişti 7 ile fakat oyunda kamera açısı dışında değişen hiç bir şey yok normal RE oyunu bu. Gene de büyük bir riskti fakat hem RE severlerden hem de normal Survival oyunculardan tam not aldığı için bunu devam ettiriyor ayrıca ilk RE fanlarını unutmayıp (Bizim gibi) onlara da Remake çıkarıyor ki Remake'ler çok iyiydi, özellikle RE2 çok başarılıydı.

Ben de bu 2 oyunu RE olarak görmüyorum. Çok fantasyiğe kaçıyor. Fitmalar neden yeni IP olarak sunmak yerine, var olan IP üzeriden oyun yapıyorlar anlamıyorum. Misal AC: BlackFlag çok güzel bir oyundu ancak AC oyunuymuş gibi hissetirmiyordu.
Maalesef anlaşılır gibi değil. Yeni IP olarak çıkarmaya bir tarafları yetmiyor bu firmaların.

Geri
Yukarı