Spor yaparken karbonhidrat ne kadar alınmalı?

Atlesor

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben spora başlayalı 1.5 hafta oldu ve yağ oranım %30-35 arası diye tahmin ediyorum. O kadar yağlıyım ve 95 kiloyum, boyum 186. Bunlar dışında yağ yakmak istiyorum, günlük 140-150 gr protein, 50 gr yağ ve 50 gr karbonhidrat alıyorum. Asıl merak ettiğim karbonhidrat ne kadar almalıyım hiçbir fikrim yok, kimisi kilogram başına 2 gr diyor, kimisi 50 GR diyor. Ne yapacağımı şaşırdım.

Son düzenleme:
186 boy ve 95 kilo ile yüzde 35 yağ oranı çok zor. Ve bu tahminlik bir şey değil. Göbek ve bel çevreni ölçüp bunu hesaplayabilirsin. Ve 50 GR Yağ senin için çok fazla. Ben yapacağım kardiyoya göre karbonhidrat alıyorum her zaman.

186 boy ve 95 kilo ile yüzde 35 yağ oranı çok zor. Ve bu tahminlik bir şey değil. Göbek ve bel çevreni ölçüp bunu hesaplayabilirsin. Ve 50 GR Yağ senin için çok fazla. Ben yapacağım kardiyoya göre karbonhidrat alıyorum her zaman.

Ben kardiyo yapmıyorum sadece ağırlık çalışıyorum kas kaybımın olmaması için kaç gram karbonhidrat almalıyım bilginiz var mı?

Karbonhidratı az proteini ise çok almaya çalış olabildiğince az yağ tüket vücutta enerji için önce karbonhidratlar sonra yağlar daha sonra ise protein kullanılır yağ yakımı için karbonhidrat az tüketmen lazım.

Karbonhidratı az proteini ise çok almaya çalış olabildiğince az yağ tüket vücutta enerji için önce karbonhidratlar sonra yağlar daha sonra ise protein kullanılır yağ yakımı için karbonhidrat az tüketmen lazım.

Tamamda hocam bunun ölçüsü ne olmalı ben 50-60 gr tüketiyorum yeterli mi değil mi bunu bilmiyorum.

Ben kardiyo yapmıyorum sadece ağırlık çalışıyorum kas kaybımın olmaması için kaç gram karbonhidrat almalıyım bilginiz var mı?
Karbonhidrat az almalısın diyorsun fakat söylemine göre 270 gr karbonhidrat almam gerekiyor vallahi tereddütte kaldım yağ yakmak istiyorum tek derdim bu
Tek derdin yağ yakmak mı kas kütlesini korumak mı?

200-230 gram gibi bir karbonhidrat alsan iyi olur.

Hem kas kütlemi korumak ve üstüne inşa etmek istiyorum hem de yağ yakmak istiyorum 200 gram mı almalıyım karbonhidratı?
Kardeşim ne istediğini bilmiyorsun. Az önce tek amacın yağ yakmaktı şimdi hem kas kütlesini korumak hem inşa etmek hem de yağ yakmak istiyorsun. Bunun için steroid kullanmak harici herhangi bir yol yok. Ve çok iyi dünyada sayılı olan hocalarla çalışmak gerekiyor tabi. O dediğin imkansız yani. İstersen 10 bin gram karbonhidrat al.

Her neyse senin için en mantıklı yok 200 - 250 gr arası kendini hangisinde rahat hissediyorsan, enerjinin yeterli olduğunu düşünüyorsan al. Ve spor ile yağ yak. Sonra üzerine kütle koymak için daha fazla besin alıp ağırlık antrenmanı ile üzerine koyabilirsin.

Geri
Yukarı