Spor yaparken kilo alımı

Rewill216

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar bugün sporada 33. Günüm en fazla 1 hafta ya da 8-9 gün ara vermişimdir bunun 4 günü off günü diğeri ise rahatsızlığımdan ötürü olmuştu. 25-30 dakika kardiyor yaptıktan sonra fullbody programı şeklinde ağırlık çalışıyorum hergün. 5DK koşu 5DK yürüyüş sonra tekrar 5 dk koşuyorum ardından 10 dakika bisiklet çalışıp ağırlık çalışıyorum. Ağırlık antenmanım bittiğinde 4X25 mekik ve 5 dk yürüyüş rampa yaparak günümü tamamlıyorum 1.30 veya 2 saat sürüyor en geç.

Beslenme olarak ekmekten tamamen uzağım 33 günde en fazla 3 dilim ekmek tükettim oda kepekli ekmekti ve asla şeker tuz kullanmıyorum çay kahve bile şekersiz tüketiyorum. Genelde öğlenleri yemek yemiyorum onun yerine meyve yiyerek ve bol su içerek tatmin ediyorum kendimi. Sporadan önce yaklaşık 92 kiloydum. İlk başlangıcımdan 2 hafta sonra tartıldığımda 89.5 gördüm ve işe yarıyor dedim böyle devam ettim 1 hafta sonra 87.5 gördüm. Fakat geçen tartılmamda 89 neredeyse 90 gördüm. Anlamış değilim neden böyle olduğunu tamam son 2 gün biraz poğaça börek yedim ama sporuma devam ettim hani 2 günde okadar kilonun geri alınacağını pek düşünmüyorum. Yine de sporuma ve beslenme şeklimi koruyacağım ama neden böyle olduğunu merak ediyorum. Yaptığım yanlış nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuz vücutta su tutar. Eğer bir süredir tuz oranı yüksek besinler tükettiyseniz hızlı kilo artışı olabilir. Bir de doğru sonuç almak için sabah aç karna tartılmanız gerekiyor.

Tuz vücutta su tutar. Eğer bir süredir tuz oranı yüksek besinler tükettiyseniz hızlı kilo artışı olabilir. Bir de doğru sonuç almak için sabah aç karna tartılmanız gerekiyor.

Hocam babamın hastalığı sebebiyle annem yemekleri pişirirken bile tuz koymuyor o derece çorba içerken bile su tadı veriyor neredeyse hani tuz tüketmiyorum yani

Kilo vermek ne yazikki her seyden cok kisarak olmuyor, duzenli beslenme ve gerekli besinleri/vitaminleri/mineralleri almak sart.

Ben sporcu degilim, spor salonunda egitmen falan da degilim ama genel olarak gozlemledigim ve bircok kisinin deyisi bu sekilde.

Tavsiyem, ayni sekilde devam et, kendini ac birakmadan yemek ye ve ekmege yine de cok abanma. Her zaman sabah ac karna tartil, efektif sonuclar 2-3 ay sonra geliyor. Birakma ipin ucunu boyle devam.

Bir de genel olarak ise yarayan bir tavsiye veriyorum, aksam yemegini en gec 18-18:30'da ye, aksam boyunca baska bir sey yeme, sadece sivi tuket. Aksam yemeginden sonra bunu eritmek cok onemli. Bunun yaninda sabah kahvaltisinda ve ogle yemeginde istedigin kadar ye, muhtemelen bunlari gun boyunca gerek vucutsal ihtiyacin gerek yaptigin aktiviteler ile yakarsin.

Fullbody antrenman yapmanız doğru bir tercih. Eğer squat yapmıyorsanız doğru formu öğrenip bir an önce yapmaya başlayın naçizane tavsiyem. Koşu yapmış kadar oluyorsunuz 5 sette.
Kalori saymak için uygulama kullanabilirsiniz ayrıca.
Bırakmadan devam edin sonucu fark edeceksiniz.

Fullbody antrenman yapmanız doğru bir tercih. Eğer squat yapmıyorsanız doğru formu öğrenip bir an önce yapmaya başlayın naçizane tavsiyem. Koşu yapmış kadar oluyorsunuz 5 sette.
Kalori saymak için uygulama kullanabilirsiniz ayrıca.
Bırakmadan devam edin sonucu fark edeceksiniz.

Hocam bacaklarım kalın olduğu için şöyle düşündüm yağ yakamassam ve squat yüzünden bacaklarım daha kalın olursa diye düşünmüştüm ondan yapmadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı