Spor ile kilo almak

karambyte

Kilopat
Bundan önce spor yaparken bulk döneminde mass gainer kullanıyordum fakat bunlarında az da olsa ya da bu konu tartışılır bir miktar zararı bulunmakta. Karbonhidrat açığımı bebek biskuvilerinden karşılarım diye düşündüm ancak çoğunda şeker oranı yüksek bunun zararı daha çok oluyor birkaç tane şeker oranı düşük bebe bisküvisi buldum Hammm Keçi Sütlü Bebek Bisküvisi 400 gr. 10 kg kadar almam gerekiyor sizce sağlıklı yoldan karbonhidrat açığımı ne ile kapatabilirim beslenme dışında takviye olarak, mesela yemekten sonra abur cubur yerine linkini koyduğum ürünü sütle yenebilir bunun gibi alternatif öneriniz var mıdır?

Bundan önce spor yaparken bulk döneminde mass gainer kullanıyordum fakat bunlarında az da olsa ya da bu konu tartışılır bir miktar zararı bulunmakta. Karbonhidrat açığımı bebek biskuvilerinden karşılarım diye düşündüm ancak çoğunda şeker oranı yüksek bunun zararı daha çok oluyor birkaç tane şeker oranı düşük bebe bisküvisi buldum Hammm Keçi Sütlü Bebek Bisküvisi 400 gr. 10 kg kadar almam gerekiyor sizce sağlıklı yoldan karbonhidrat açığımı ne ile kapatabilirim beslenme dışında takviye olarak, mesela yemekten sonra abur cubur yerine linkini koyduğum ürünü sütle yenebilir bunun gibi alternatif öneriniz var mıdır?
Bulgur.

Kilo almak basit bir şey 75 kilodan, 80'e çıktım şu an şimdi gramajı düşürdüm bir süre aynı kiloda kalacağım. Yaptığım şey ise günlük aldığım 300 gram karbonhidrat'ı, 450-500 gram'a çıkartmak.

Kilo alacağım diye bebe bisküvisi olayına girmeni tavsiye etmem.

Kanka bulgur çok şişiriyor adam kilo almaya çalıştığı için baya yemesi lazım ben bir oturuşta 10000 Kalori alabilen bir insanım ama 300 Gr bulguru (çiğ tarttım) 1 günde bitiremedim.
Bulgur, makarna ve pirince göre daha yüksek oranda karbonhidrat değerine sahip. Ben öyle hatırlıyorum hatta şimdiki sporda da hoca bana bulgur & protein beslenme programı hazırladı. Ayrıca pirince oranla daha sağlıklı bir besin olduğu için bulgur tercih ederim. Spordan önce de normal hayatımda eve pirinç sokmam.

10.000 kalori mi? Karıştırdınız sanırım 10.000 kaloriyi dünyadaki hiçbir insan alamaz. :D
3 Büyük boy pizza 1 Kutu carte dor 2 Paket büyük boy cips yanında da ıvır zıvır falan

Not : Evet 1 oturuşta yedim
Bulgur, makarna ve pirince göre daha yüksek oranda karbonhidrat değerine sahip. Ben öyle hatırlıyorum hatta şimdiki sporda da hoca bana bulgur & protein beslenme programı hazırladı. Ayrıca pirince oranla daha sağlıklı bir besin olduğu için bulgur tercih ederim. Spordan önce de normal hayatımda eve pirinç sokmam.
Bulgur evet pirince göre daha sağlıklı içeriğindeki vitamin mineraller ve protein oranının yüksekliğinden dolayı ayrıca makarna, bulgur ve pirinç karbonhidrat oranları neredeyse aynı maks 10gr falan oynar, bulgur beni inanılmaz doyuruyor yeterli proteinimi vs. alamıyorum onun için pek bulgur tercih etmem.

Tabi bulgur yiyip yememe konusu tamamen konu sahibine kalmış bir şey ikisini de dener kendine uygun olanı seçer. :) Ben basmati pirinçten yana kullanıyorum oyumu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı