Spor yapıyorum ama kollarım ağrımıyor

Hamlık kas gelişimiyle doğrudan bağlantılı bir şey değil. Çok önemsemeyin yani. Hareketlerde tükeniş veya tükenişe yakın çalışın yeterli.

Arkadaşlar ben spor yapıyorum ama dönüşte kollarımda ağrı hissetmiyorum. Dumbell kaldırırken falan bazen zorlansam da dönüşte ağrı hissetmiyorum. Bunun sebebi nedir ben hareketlerimi yanlış yapıyorum acaba?
Eğer dumbelle hissetmiyorsan ya da ağırlığı arttirsmiyorsan z-barla curl yapabilirsin. Kullanması daha konforludur

Hocam birkaç gündür diyorum yapıyorum yapıyorum ağrımiyor nasıl diyorum artıracağım.
Agrimasini istiyorsan sirtla bicepsi aynı gün çalış. Sırt ağrıtıyor zaten

Eğer dumbelle hissetmiyorsan ya da ağırlığı arttirsmiyorsan Z-barla curl yapabilirsin. Kullanması daha konforludur.

Agrimasini istiyorsan sirtla bicepsi aynı gün çalış. Sırt ağrıtıyor zaten.

Hocam bir de mesela örneğin dumbell kaldırırken kaslara ağrı girmesi lazımmi yani normal mi bir de girmiyorsa yanlış mı yapıyorumdur?

Hocam bir de mesela örneğin dumbell kaldırırken kaslara ağrı girmesi lazımmi yani normal mi bir de girmiyorsa yanlış mı yapıyorumdur?
Ben sırttan sonra bicepse giriyorum o yuzden benimkiler hep ağrıyor bilmiyorum yani sonuç olarak. Dumbelle çalışmak zor geliyor elimden kayiyor form bozuluyor falan. Bir Z barla çalış bakalım. Ben barbell curl(3 set 6-8 tekrar) ve barbel preacher curl(3set 10-12 tekrar) yapıyorum. Sırtta da 3 hareketim var bunlar lat pull down(4set 10-12) seated row(3set 10), low row(4 set 10-12)

Hocam eskiden evde sporlar yapıyordum 100 şınav falan çekiyordum şimdi 3x15 15 kg yapıyorum dumbellide 3 Kg'ye çıkardım ama 3x15 yapınca az zorlanıyorum 3x20'ye çıkınca bayağı zorlamaya başlıyor.

3 değil 7.5 dene. Kaslar aşırı zorlandığında yırtılıyor ve içinden daha büyük bir kas çıkıyor. Yırtman lazım onları!

Arkadaşlar ben spor yapıyorum ama dönüşte kollarımda ağrı hissetmiyorum. Dumbell kaldırırken falan bazen zorlansam da dönüşte ağrı hissetmiyorum. Bunun sebebi nedir ben hareketlerimi yanlış yapıyorum acaba?
Ağrımak zorunda değil hocam. Önemli olan antreman esnasında çalıştığın bölgeyi iyice hissetmek, set içinde o ağrıyı iyice hissediyorsan sonrası önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı