Spor yapmak için resimdeki program uygun mu?

• Konuyu başlatan fork
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 659

fork

Centipat
Daha fazla  
C711D41D-F613-4A94-AFA5-3B239F4204F2.jpeg
F7741FE4-7575-4E96-B61C-8E42EE1B11A3.jpeg

Bu program ile haftada 3 gün çalışsam sağlıklı olur mu?

Full body sistem olarak uygun ama ağırlıkları bayağı düşük tutmanızı öneririm çünkü set ve tekrarlar fazla. Yeni başladıysanız vücudun adaptasyon döneminde uygun sonrasında split bölgesel idmanlara geçersiniz. Bu arada omuz shoulder egzersizinde enseye indirmeyin ileride boyun rahatsızlıkları yönünden.

Bunları tek günde yapmaya calışırsan yamulursun. Eger yeni basladıysan asla yapmamalısın zaten.direkt soğutur bu program seni spordan. Bunları günlere dağıt. Agırlıgı da cok yüksek tutma. Harekette hissetmek daha önemli.

Bunları tek günde yapmaya calışırsan yamulursun. Eger yeni basladıysan asla yapmamalısın zaten.direkt soğutur bu program seni spordan. Bunları günlere dağıt. Agırlıgı da cok yüksek tutma. Harekette hissetmek daha önemli.
5’er kilo kaldırıyorum. Bugün denedim hepsini yapmayı patlayacak gibi oldum bıraktım.

Bunları tek günde yapmaya calışırsan yamulursun. Eger yeni basladıysan asla yapmamalısın zaten. Direkt soğutur bu program seni spordan. Bunları günlere dağıt. Agırlıgı da cok yüksek tutma. Harekette hissetmek daha önemli.

Başlangıç programları böyle hocam genellikle yanlış bir durum yok. Daha hafifi her bölgeye tek hareket. Yeterli şekilde beslenirse ilk hafta bir hamlık ağrısı çeker başka sorun olmaz.

Başlangıç programları böyle hocam genellikle yanlış bir durum yok. Daha hafifi her bölgeye tek hareket. Yeterli şekilde beslenirse ilk hafta bir hamlık ağrısı çeker başka sorun olmaz.

Fullbody olması değil olay. Onun olması gerektiğini biliyoruz da, her bölgeye 2 hareket ve 4 set 15-20-25 tekrar olması çok kötü. Bu hareketleri doğru formda yaparak set arası 60sn dinlerek en az 2.5 saatte bitirirsiniz bana göre. E yeni başlayan biri 2.5 saat salonda durabilecek kadar sabırlı mı? Değil. Adamı daha ilk günden spordan bezdirmek yerine her bölgeden 1 hareket 4 set 20 tekrar koyarsınız adamın kasları alışık değil zaten direkt ağrır. Bence bu arkadaş bu programın yarısına zor gelir. Sonra yerde sürünmeye başlar.

Böyle salaş bir antrenman programı seri üretim gibi herkese uygulanmaz.
-Spor yapıyor musunuz? Yapıyorsanız hangi sporu yapıyorsunuz? Ne kadar süredir yapıyorsunuz?
-Sağlık durumunuzla ilgili kontrolleriniz var mı? Bilinen bir sağlık sorunuz olmamasından emin olun.
-Vücut durumunuz, tipi nedir?
Bunları bilmeden spor yapayım derken yarardan çok zarar görebilirsiniz.

Fullbody olması değil olay. Onun olması gerektiğini biliyoruz da, her bölgeye 2 hareket ve 4 set 15-20-25 tekrar olması çok kötü. Bu hareketleri doğru formda yaparak set arası 60sn dinlerek en az 2.5 saatte bitirirsiniz bana göre. E yeni başlayan biri 2.5 saat salonda durabilecek kadar sabırlı mı? Değil. Adamı daha ilk günden spordan bezdirmek yerine her bölgeden 1 hareket 4 set 20 tekrar koyarsınız adamın kasları alışık değil zaten direkt ağrır. Bence bu arkadaş bu programın yarısına zor gelir. Sonra yerde sürünmeye başlar.

Set ve tekrarlar fazla tutulmuş o yüzden çok hafif girmesini belirtmiştim. 60 saniye fazla bu antrenman için hafif kilo çalışırsanız. Ha çok kilo vardır kondisyon kötüdür dinlenme ihtiyacı varsa onlar ayrı tabii. Mesela abim bu işin içinde yıllardır kişiye özel yazar genellikle. Ondan dolayı dedim. Şu idmanı ben 30 saniye dinlenerek bitiriyorum set araları.

Kalp ritmi tempoya alışık değil, extansor süreli yük altına girmeye alışık değil. Üzerine sağlık sorunu var mı? Yok mu? Bilinmiyor. Vücut tipi bilinmiyor. Hadi tut 5 kilo yerine 1 kilo kaldır, diye spora başlanmaz. Başlanırsa da uzun vadede güzel sonuçları olmaz. 10 sene düzenli spor yapana kardiyo gerekmeyebilir ancak yeni başlayan biri için muazzam önemlidir.

Böyle salaş bir antrenman programı seri üretim gibi herkese uygulanmaz.
-Spor yapıyor musunuz? Yapıyorsanız hangi sporu yapıyorsunuz? Ne kadar süredir yapıyorsunuz?
-Sağlık durumunuzla ilgili kontrolleriniz var mı? Bilinen bir sağlık sorunuz olmamasından emin olun.
-Vücut durumunuz, tipi nedir?
Bunları bilmeden spor yapayım derken yarardan çok zarar görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki program nasıl hocam?
yorumlar kısmında yazıyor full program.

Geri
Yukarı