Spor yaptığımız günler günlük ihtiyacımız olan kalori alımı artırılmalı mı?

Vandam

Decapat
Spor yaptığımız günler ekstradan kalori harcıyor vücut, o günlerde hesapladığımız kalori ihtiyacının üzerine çıkmak yerine normal günlük kalori ihtiyacını sadece karşılarsam herhangi bir kayıp olur mu?
Örneğin, günlük almam gereken kalori miktarı ortalama 2500-2700 civarı o günkü antrenman ve yürüyüş ile bunun 400-500'e yakınını yaktık sayalım ama kaloriyi de günlük 2500 olarak yani normal günlük ihtiyacım kadarını aldım herhangi bir etkisi olur mu?

Büyümek istiyosan kalori hesabı yapma nekadar yersen okadar iyi olur zayıflamak istiyosan spor yaparken normal bir gündeki sağlıklı kalacağın miktarı al

Spor yaptığımız günler ekstradan kalori harcıyor vücut, o günlerde hesapladığımız kalori ihtiyacının üzerine çıkmak yerine normal günlük kalori ihtiyacını sadece karşılarsam herhangi bir kayıp olur mu?
Örneğin, günlük almam gereken kalori miktarı ortalama 2500-2700 civarı o günkü antrenman ve yürüyüş ile bunun 400-500'e yakınını yaktık sayalım ama kaloriyi de günlük 2500 olarak yani normal günlük ihtiyacım kadarını aldım herhangi bir etkisi olur mu?
Dostum amacın bulk yapmaksa o kalori zaten düşük kalorini hesaplarken antrenman günlerine göre hesapla off günlerde de aynı şekil devam et beslenmene.

Senin bazal metabolizma hızını kimse bilemez genellikle 2500 kalori sabit kiloda kalmak için yeterli diye geçiyor 80 ve üstü değilsen fakat hem metabolizman hızlı hem de gün içinde çok aktifsen kalori açığından dolayı kilo verebilirsin doğru kaloriyi bulmak istiyorsan 2500 le başla 200 arttıra arttıra git hangi kaloride kilonu koruyorsan kalırsın onda.

Dostum amacın bulk yapmaksa o kalori zaten düşük kalorini hesaplarken antrenman günlerine göre hesapla off günlerde de aynı şekil devam et beslenmene.

Hocam 176 boy 75 kiloyum kas kütlem biraz var fakat yağlıyım yüzde 16.5-17 civarı kadar. Yüzde 3-4 kadarını yakmak ve kas kütlesini de artırmak istiyorum. Şu anlık haftada 3-4 gün Full body ile ilerliyorum ara verip tekrar başladığım için. Hesapladığıma göre günlük normal almam gereken kalori ortalama 2600 civarı yağ yakımı için 2200 kilo almak için ise 2900 olarak ortalama değerler bu şekilde.

Geri
Yukarı