Spora gitmek vs Ders çalışmak

Daha fazla  
12.sınıf öğrencisiyim ve hâlâ YKS çalışmaya başlamadım. Bu hafta dershaneye başlayıp güzel bir şekilde çalışmayı düşünüyorum. Fakat hayatım stres, kaygı, kötü düşünceler, isteksizlik gibi bir sürü kötü duygular yaşıyorum. Her gün kalbim sıkışıyor ve spora başlamayı düşünüyorum. Bir tane ablama sordum kendisi hayır spora gitme, spora gidiceğin saatleri test çözerek geçir dedi. Aklım çok karışık ne yapayım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftada birkaç günlüğüne kendinize spor için izin verebilirsiniz. Bunu yapmak, sınav döneminde akıl sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacaktır. 7/24 sınav çalışacak değilsiniz. Sınavınıza çalışın fakat kendinize zaman da tanıyın. Bu zamanı spor yaparak geçirebilirsiniz.

Günü gününe verimli çalışırsan her gün sporunu da yapabilirsin. 10 saat lakayıt çalışacağına 5 saat sağlam çalış geri kalan vakti spor yaparak geçir hem kafanı dağıtırsın.

12.sınıf öğrencisiyim ve hâlâ YKS çalışmaya başlamadım. Bu hafta dershaneye başlayıp güzel bir şekilde çalışmayı düşünüyorum. Fakat hayatım stres, kaygı, kötü düşünceler, isteksizlik gibi bir sürü kötü duygular yaşıyorum. Her gün kalbim sıkışıyor ve spora başlamayı düşünüyorum. Bir tane ablama sordum kendisi hayır spora gitme, spora gidiceğin saatleri test çözerek geçir dedi. Aklım çok karışık ne yapayım sizce?
Spora gideceğin gün sayısı 3-4. Maksimum yapacağın 1 saat. Derste çalışırsın sporda yaparsın ama sana tek bir tavsiye vereyim. O bir tane abladan kendini uzak tut.

Yeni konular

Geri
Yukarı