Çok Ders çalışmak?

99sosyapatahmet

Hectopat
Merhabalar. Sizlere bir şey sormak istiyorum. Benim kardeşim 8.sınıf ve 2 hafta sonra teogu var. Kendisi normalde tembel tenekenin teki. 3 gündür ne oldu bilmiyorum hayvan gibi derse atılmış durumda. Sizce bu kötü bir şeye mi işaret ergenlik halleri mi?

Belli ki kardeşinin aklı başına gelmiş ve 2 haftalık süre içerisinde bir şeyler yapmak istiyor. Bu durumda sakıncalı bir şey göremedim. Ancak çok fazla ders çalışmak her zaman iyi değil. Eğer hiç ara vermeden çalışıyorsa yanına git biraz sohbet et, bir şeyler için veya yiyin yani ders ortamından biraz uzaklaşsın kafayı toparlasın, dinlensin. Küçük molalar versin yani. Eğer o öyle yapmıyorsa sen git ve hal hatrını sor biraz vakit geçirttir kendisine.

Sınavın ciddiyetinin farkında olması iyi bir şey. Benim de 8.sınıfa giden kardeşim var.

50 dakika ders çalışsın 10 dakika dinlensin. Benim kardeşime uyguladığım sistem bu. Abi olarak git onunla biraz konuş, dertleş, içini döksün sana. Biraz rahatlar belki.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı