Spora nereden başlanmalı?

Ricks

Decapat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Merhaba, 1 ay sonra 16 oluyorum ama fiziğimden çok rahatsızım. Çocukluğumdan beri kiloluydum ama önceden bu kadar takmıyordum. Şu an 178 boyunda ve 94 kilodayım(yağ oranım neredeyse %29). Spora başlamak ve bu düzenden kurtulmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Spor salonunda sanki insanların bakışları arasında ezilirmişim gibi geliyor, hocalar yardımcı oluyor mu yoksa kendimiz mi çözüyoruz? Eskişehir'de önerdiğiniz salon var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

İnternette tonla kaynak var nereden ve nasıl başlayacağına dair. İnsanların tutumundan önce senin kararların ve kararlılığın önemli. İstersen sana yardımcı olabilirim. Aynı noktalardan geçmiş birisiyim. Ben de kilo verme serüvenime yüzde 32 yağ oranı ile başlayıp 17-18 ile kapattım. Buradan ya da mail yoluyla ulaşabilirsin. [email protected] kullandığım mail adresim.

Dostum ben de spora 1 yıl önce başladım başladığımda 99 kiloydum şu an 67 kiloyum spor salonu için tek yapabileceğin ilk başta fullbody çalışmak ilgili bir hocasi olan bir salon bul bence git sor spor salonlarına anlarsin zaten senle olan konuşmalrindan ama sadece sporla olmuyor doğru beslenmen lazım intermetten günlük kalori ihtiyacını öğren ve 500 eksiği ile başla kilo veremeiyorsan hala 100 100 azaltabilirsin şeker tüketiminden uzak dur ağırlığının 2 katı kadar protein al kaliteli beslen bol bol lifli gıdalar tüket sağlıklı yağlar senin dostundur ama sağlıksız yağlı gıdaları yeme en önemlisi internetten en ucuzundan bir mutfak tartısı edin yediğin her şeyi tart ve bir kalori sayacı uygulamasına gir fat secret kullanıyorum ben şu an mesela değişimi uzun süre gözle goremeyebilirsin ama vazgeçme devam et ve araştır öğren başladığın yerde sayma spor ve beslenme konusunda kendini geliştir benim kilo verme döneminde uyguladığım şeylerdi 1 yıl önce önümde kocaman göbek geziyordum şu an karın kaslarini sayabiliyorum:) ben yaptıysam sen de yapabilirsin.

Salona gideceğim diyorsanız şimdiden mekik çekmeye başlayın hocam. Hamlama durumu her kişiye olmuştur. Salondan bi süre soğutuyor bu durum. Ben evde 1 yıl spor yaptıktan sonra salona geçtim ve ağırlıklar az gelmeye başladı. Naçizane tavsiyem, salon öncesi evde alıştır kendini. Ayrıca salonda hocalar sana yapman gereken aletleri gösteriyor. İlk 1-2-3 ay full body çalıştırıyorlar zaten. Fakat bana kalırsa ilk 2 aydan sonra hocalardan (çok iyi bir hoca değilse) program alma. Kendi setlerini ve sayılarını kendine göre ayarla.

Dostum ben de spora 1 yıl önce başladım başladığımda 99 kiloydum şu an 67 kiloyum spor salonu için tek yapabileceğin ilk başta fullbody çalışmak ilgili bir hocasi olan bir salon bul bence git sor spor salonlarına anlarsin zaten senle olan konuşmalrindan ama sadece sporla olmuyor doğru beslenmen lazım intermetten günlük kalori ihtiyacını öğren ve 500 eksiği ile başla kilo veremeiyorsan hala 100 100 azaltabilirsin şeker tüketiminden uzak dur ağırlığının 2 katı kadar protein al kaliteli beslen bol bol lifli gıdalar tüket sağlıklı yağlar senin dostundur ama sağlıksız yağlı gıdaları yeme en önemlisi internetten en ucuzundan bir mutfak tartısı edin yediğin her şeyi tart ve bir kalori sayacı uygulamasına gir fat secret kullanıyorum ben şu an mesela değişimi uzun süre gözle goremeyebilirsin ama vazgeçme devam et ve araştır öğren başladığın yerde sayma spor ve beslenme konusunda kendini geliştir benim kilo verme döneminde uyguladığım şeylerdi 1 yıl önce önümde kocaman göbek geziyordum şu an karın kaslarini sayabiliyorum:) ben yaptıysam sen de yapabilirsin.
İstersen @eren_erslan insta hesabım bu süreçte kafana takılan bir şey olursa yazarsın seve seve cevaplarım yine İstersen before after atabilirim hiç çekinme

Kardeşim öncelikle doktora görün, vücudun için nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine karar verebilmen adına önemli bir etken olacaktır.

@Craxes @selimtti @Craxes peki antrenman sıklığı ve süresi ne olmalı? Okul ile beraber yürütebilir miyim?
Açıkçası dirençli biriysen, okuldan gelip spora gittikten sonra evde uyuyakalmam diyorsanız evet, okulla beraber yürütülebilir. Anternman sıklığı haftada 4-5 gün en iyisi bence. Ben 6 gün yapıyorum. Fakat benim spor geçmişim olduğu için çok sıkıntı olmuyor. Ben okullar açılınca 5'de okuldan geleceğim, 6 gibi spora gidip 8 gibi çıkacağım. Eve gelip duş aldıktan sonra hafiften ders çalıştıktan sonra uyuyacağım. Çoğunlukla spor yaptığım günler ders çalışmayacağım. 6 günü 5e indireceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı