Spora nasıl başlanmalı?

cyper

Centipat
Daha fazla  
Evde 48 kilo dambıl ve halter setim var ama nasıl başlayacağım bilmiyorum örnek program var mı hiçbir şey yapamıyorum kendimce bir şey yaptığımda sırtım ve omurilik ağrımaya başladı bende bıraktım.

YouTube veya diğer mecralarda bunlarla ilgili bir sürü doküman ve makale mevcut oralardan yardım alabilirsin. Evinde bir ayarlanabilir bench sehpası varsa kendi küçük salonunu kurabilirsin. Aslında bench ve halter ile yapılacak temel hareketler çok bellidir. Fakat insanlar sırf içerik çıksın diye değişik şekillerde hareketler gösteriyorlar. İnsanlarda onları yapacağım diye kendilerini sakatlıyorlar. Kendi yaptığın zaman ağrı hissetmenin sebebi hareketin formunu yanlış yapıp ısınmadan yapmaya çalıştığın için olabilir. YouTube'a dumble ile evde spora başlangıç şeklinde bir aratma yaparsan temel hareketleri öğrenebilirsin. Şu an söylesem de gidip internetten bakmak zorunda kalacaksın zaten. Önemli olan egona yenilmeyip kaldırabileceğin ağırlığı hareketin formuna göre seçip doğru yapmaya çalışmak. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı