Spora tekrar başladıktan sonra güç kaybı

ProfessorXQ

Centipat
Yaklaşık 1 yıl ara verdim pandemiden dolayı ve bu süreçte hep evdeydim beslenmeme de dikkat etmedim. Ameliyat oldum, corona oldum ve vücut direncim bayağı azaldı dolayısıyla kilo da verdim hatrı sayılır bir miktar. Tekrar spora başladım geçen hafta ve gücümün çok azaldığını gördüm. Örneğin 30 kiloluk dumbell kullandığım bir harekette ancak 10-15 kilo kullanabiliyorum şu an o da zorlanarak. Bunun normal olduğunu anlayabiliyorum fakat eski gücüme kavuşmam düzgün bir beslenme ve programla ne kadar zaman alır? Bu konuda tecrübeli olanlar fikirlerini söyleyebilir mi acayip moralim bozuluyor bu duruma. Teşekkürler.

Uzun bir süre ara vermişsin ayrıca ameliyat ve covid kolay şeyler değil, amaç fazla yüklenmeden, sakatlanıp daha da geriye gitmeden adım adım ileriye gitmek olmalı. Kendine zaman tanı %100 den fazla bir güç kaybının olduğu bir yerde 1 ayda toparlanman gibi bir durum söz konusu değil, 1 ayda ancak adapte olabilirsin. Zaten belli bir spor geçmişin olduğundan 2 ay sonra kreatin desteği ile 3. Ayın sonunda eski gücüne yakın bir seviyeye ulaşmış olursun diye düşünüyorum, iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı