Spora yeni başlayan birine program önerisi

ManchesterCity

Centipat
Arkadaşlar, spora başladım. 3 ay oldu. Şimdiye kadar gidip salondaki tüm makineleri çalıştıktan sonra geri dönüyordum. Ama bu ne kadar verimli emin değilim. Program arıyorum. Sizin kullandığınız ya da bildiğiniz bir program var mı? (2 günde bir gidiyorum ve Full body çalışıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
4 5 ay boyunca uyguladığım ve gerçekten verim aldığım bir programı paylaşmak isterim.
Pazartesi: Göğüs-Triceps
Salı: Sırt-Biceps
Çarşamba: Off
Perşembe: Omuz-Triceps
Cuma: Göğüs-Biceps
Cumartesi: Bacak-Karın
Ben bunu aralıksız hep uyguladım ve verim aldım. Sırt, göğüs ve omuz için 4x4 = 16 set yapardım. Triceps ve biceps için 3x4 yapardım. Bacak kendine göre ayarlarsın ama kesinlikle ihmal etme ileride pişman olursun. Hareketleri kendine göre ayarlarsın ama paylaşmamı istersen yazarım.

4 5 ay boyunca uyguladığım ve gerçekten verim aldığım bir programı paylaşmak isterim.
Pazartesi: Göğüs-Triceps
Salı: Sırt-Biceps
Çarşamba: Off
Perşembe: Omuz-Triceps
Cuma: Göğüs-Biceps
Cumartesi: Bacak-Karın
Ben bunu aralıksız hep uyguladım ve verim aldım. Sırt, göğüs ve omuz için 4x4 = 16 set yapardım. Triceps ve biceps için 3x4 yapardım. Bacak kendine göre ayarlarsın ama kesinlikle ihmal etme ileride pişman olursun. Hareketleri kendine göre ayarlarsın ama paylaşmamı istersen yazarım.
O kadar çok gitme şansım yok malesef.

O zaman Full body iyidir. Ama bütün makineleri gezmenize gerek yok bence. Mesela bir gün göğüs çalışırken açılı çalışırsınız diğer gün düz zeminde olabilir.

Arkadaşlar, spora başladım. 3 ay oldu. Şimdiye kadar gidip salondaki tüm makineleri çalıştıktan sonra geri dönüyordum. Ama bu ne kadar verimli emin değilim. Program arıyorum. Sizin kullandığınız ya da bildiğiniz bir program var mı? (2 günde bir gidiyorum ve Full body çalışıyorum.)

3 gün spor 1 gün dinlenme şeklinde öneririm.
1. gün göğüs-triceps
2. gün omuz-bacak
3. gün sırt-biceps
Eğer bu programı uygulayacak vaktiniz yoksa full body yapabilirsiniz.

1. gün göğüs-triceps
2. gün omuz-bacak
3. gün sırt-biceps
Eğer bu programı uygulayacak vaktiniz yoksa full body yapabilirsiniz.
Göğüs haraketleri cogunlukla itiş oluyor o yüzden ben o gün biceps koyuyorum ki birbirlerini yormasinla. Benim yaptığım yanlış mi

1. gün göğüs-triceps
2. gün omuz-bacak
3. gün sırt-biceps
Eğer bu programı uygulayacak vaktiniz yoksa Full body yapabilirsiniz.

Hocam karın çalışmayacak mı?

Ve haftada 6 gün spor çok bence dinlenmesi de lazım haftada 4 5 ideal gibi.

Hocam karın çalışmayacak mı?

Ve haftada 6 gün spor çok bence dinlenmesi de lazım haftada 4 5 ideal gibi.

Hocam 8 günde 6 gün spor dediğiniz gibi bazı kişilere fazla gelebilir. Ben şu an bu programı uyguluyorum 3 gün dinlenmeden sonra da kardiyo yapıyorum hiç dinlenme yok yani şu anlık bir sıkıntı yok bayağıdır yapıyorum bu programı. Eğer bu kadar vakti yoksa en iyisi Full body olur haftada 3-4 gün yeterli. Ben karın çalışmıyorum ama arkadaş isterse ekleyebilir.

Göğüs hareketleri cogunlukla itiş oluyor o yüzden ben o gün biceps koyuyorum ki birbirlerini yormasinla. Benim yaptığım yanlış mi?

Hayır hocam fark etmez. Göğüs biceps şeklinde de yapabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı