Spora yeni başlayan birine öneri

Çok teşekkür ederim şu anda her şeyi neredeyse tam olarak anladım en yakın zamanda başlayacağım sana bir sorum daha olacak ben ilk okul ortaokul zamanlarımda çok fazla bilgisayar oynuyordum yani bağımlıydım o yüzden kambur duruyorum ve boynumda çok kambur duruyor bunu geçirebileceğim bir spor antrenmanı veya egzersiz biliyor musun?
Rica ederim. Spor yaptıkça postürün de düzelecektir merak etme. Ek olarak boyun egzersizleri de yapabilirsin.

Rica ederim. Spor yaptıkça postürün de düzelecektir merak etme. Ek olarak boyun egzersizleri de yapabilirsin.

Tekrardan çok teşekkür ederim biraz fazla soru oldu ama bir sorum daha var arkadaşıma biraz tartıştık arkadaşım benden bayağı bir fazla kilolu onda da göbek var bende de var o da spora yeni başladı hangi antrenmanlari yaptığını sorduğumda birkaç antrenman dedi ve ondan ayrı hiç karın çalışmıyorum dedi spor yaparak göbek erimez dedi biraz konuştuk bu konu üzerine arkadaşımın dediği saçma geliyor çünkü yağ yakınca illaki erimezmi göbek sanada sormak istiyorum spor yaparak göbek erimezmi.

Tekrardan çok teşekkür ederim biraz fazla soru oldu ama bir sorum daha var arkadaşıma biraz tartıştık arkadaşım benden bayağı bir fazla kilolu onda da göbek var bende de var o da spora yeni başladı hangi antrenmanlari yaptığını sorduğumda birkaç antrenman dedi ve ondan ayrı hiç karın çalışmıyorum dedi spor yaparak göbek erimez dedi biraz konuştuk bu konu üzerine arkadaşımın dediği saçma geliyor çünkü yağ yakınca illaki erimezmi göbek sanada sormak istiyorum spor yaparak göbek erimezmi.
Yağ yakarsan göbek elbette erir.

Tamamdır teşekkürler başka bir sorum olursa yazarım 😅

Şimdi ben bugün gittim spora bilen bir arkadaşımla neredeyse bütün hareketleri yaptık ilk gün olduğu için her hareketten 2'şer set filan yaptık kardiyorda yaptım şimdi ben kalori yakınca kilomda düşüyor benim kilomun düşmesi kötü olur benim yağ yakmak gerekiyor yani kilo vermeden nasıl yağ yakarım.

Şimdi ben bugün gittim spora bilen bir arkadaşımla neredeyse bütün hareketleri yaptık ilk gün olduğu için her hareketten 2'şer set filan yaptık kardiyorda yaptım şimdi ben kalori yakınca kilomda düşüyor benim kilomun düşmesi kötü olur benim yağ yakmak gerekiyor yani kilo vermeden nasıl yağ yakarım.

@buğra arat.

Yanlışlıkla iki defa yazdım özür dilerim.

Son düzenleme:

@buğra arat.

Yanlışlıkla iki defa yazdım özür dilerim.
Hocam öncelikle her hareketten 2 set yerine her bölgeye 2 hareket daha iyi. Ayrıca kalori açığı bırakmadığınız ve kardiyoyu çok yapmadığınız sürece kilo vermezsiniz merak etmeyin. Önce kütle kazanmalısınız bu yüzden günlük kalori ihtiyacınızdan 500 kalori fazla ile beslenip sağlam kütle koyduktan sonra yağ yakmaya başlarsınız.

Evet anladığım kadarıyla skinny fat bir yapıdasın evet en kötü durum bu çünkü direk diyet yapsan zaten kas kütlen yok hepten yok olur gidersin sert bulk yapsan obez yoluna gidersin yapacağın şey ise bulk fakat temiz bulk fazla kaloriyi protein ve karbonhidrattan alacaksın abur cubur gıdadan değil temiz bulk ve pis bulkun farkını söyliyim mesela pis bulkta abur cubur fastfood yiyebiliyorsun ve 700 800 kalori fazla yapıyorsun diyelim temiz bulkta ise 400 kalori fazla mesela ve abur cubur fast food değilde daha fazla tavuk pilav yiyorsun gibi düşün

Hocam öncelikle her hareketten 2 set yerine her bölgeye 2 hareket daha iyi. Ayrıca kalori açığı bırakmadığınız ve kardiyoyu çok yapmadığınız sürece kilo vermezsiniz merak etmeyin. Önce kütle kazanmalısınız bu yüzden günlük kalori ihtiyacınızdan 500 kalori fazla ile beslenip sağlam kütle koyduktan sonra yağ yakmaya başlarsınız.

Tamam teşekkürler.

Evet anladığım kadarıyla skinny fat bir yapıdasın evet en kötü durum bu çünkü direk diyet yapsan zaten kas kütlen yok hepten yok olur gidersin sert bulk yapsan obez yoluna gidersin yapacağın şey ise bulk fakat temiz bulk fazla kaloriyi protein ve karbonhidrattan alacaksın abur cubur gıdadan değil temiz bulk ve pis bulkun farkını söyleyeyim mesela pis bulkta abur cubur fastfood yiyebiliyorsun ve 700 800 kalori fazla yapıyorsun diyelim temiz bulkta ise 400 kalori fazla mesela ve abur cubur Fast food değil de daha fazla tavuk pilav yiyorsun gibi düşün.

Hocam şimdi dediğiniz gibi temiz bulk yapacağım bunun için diyetisyene gidip liste hazırlatmama gerek var mı yoksa internetten bir liste bulup veya yememe dikkat ederek yani çok yağlı şeyler yemeyerek market gıdası yemeyerek yapsam olur mu sizce.

Tamam teşekkürler.

Hocam şimdi dediğiniz gibi temiz bulk yapacağım bunun için diyetisyene gidip liste hazırlatmama gerek var mı yoksa internetten bir liste bulup veya yememe dikkat ederek yani çok yağlı şeyler yemeyerek market gıdası yemeyerek yapsam olur mu sizce.
Diyetisyene ihtiyaç yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı