Spordan sonra kolumu açamıyorum

Bundan 2 gün önce filan bizim banyoya derz dolgu gerekiyordu. Ben de nalbura gittim. Yol biraz uzaktı gelirken spor yapayım dedim. 3 kiloluk bir poşet vardı elimde. Bilek güreşine de ilgim olduğu için eve dönüşte poşetle çalışmaya başladım. Bilek güreşçileri genelde yapar o hareketi. Biseps curle benziyor ama kaldırırken çeviriyorsun. İşte o hareketi eve gelirken 150'ye yakın tekrarladım. Son ellisini yaparken kolum şişti. Bayağı zorlanmaya başladım. Eve gelince bıraktım poşeti. Kolum pump etkisi ile düz olmuyordu. Bunun normal bir şey olduğunu biliyordum. Ama 1 gün sonra kolumu düz yapamıyordum. Kolumun açısı 160 derecelerde kalıyordu. Bu arada ben normalde kolumu 190 dereceye kadar açabiliyorum. Şu an bunu yazarken çok daha az açabilmeye başladım. Çok canım acıyor ve spor yapmıyor da değilim. 1 2 gün de bir ön kol çalışıyorum 10 kg ile 15 - 25 arası yapıyorum tekrar. Lütfen geçeceğini söyleyin çok acıtan bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınmadan birden 150 tekrar yaparsan tabii sakatlanırsın. Geçer ama çoğu kişi yaşar bunu önemli olan kötü sakatlık yaşamamak bel sakatlığı bilek sakatlığı çok kötü olur.

Geri
Yukarı