Spotify, Netflix gibi şirketlerin deprem mesajı yayınlanmamasının kullanılması

Yardım yapsın diyen yok, ki kimse kimseyi zorlayamaz da. Ancak arka planda şeffaf marka logosuyla birlikte basit bir geçmiş olsun mesajı bile yayınlamayan şirkette art niyet ararım.

Milyarlık şirketler biraz fedakarlık yapsalar bir şeyler kaybetmezler ama oradaki insanlar çok şey kazanırlar. Alın size boykotun gücü. Samimi değiller, müşteri kaybetmeyi göze alamadılar ama olsun, neticeye bakalım biz.

Bu ülkeden ekmek yiyen herkes elini taşın altına koymalı. Şirket güzellemesi yapmayın boşa. Saçma sapan reklamlara milyonlar harcamak yerine reklamlarını böyle faydalı bir şekilde yapsınlar.

IMG_20230210_193659.jpg

Çok saçma bir düşünce. Türkiye tüm bu şirketler için inanılmaz bir pazar. Tüm anketlerde sosyal medyada en çok vakit geçiren ülke Türkiye. O kadar ekmeğini yedikleri bu ülkeye bir mesajı, onlar için anlamı olmayan mevlalardaki bağışları çok gördüler. Boykotu hak ediyorlar.

Destek dediğin gönülden yapılır zorla yaptırsan ne olur asıl senin düşüncen saçma bir düşünce illa o ülkeden para kazanıyor diye geçmiş olsun demek zorunda değil.

Ben bu olayın yandaşlar tarafından gündem değiştirmek için yapıldığını düşünüyorum. Ülkemizde bulunan bir sürü global şirket var ve bunlar üst kurumdan emir almadan böyle bir mesaj yayınlayamazlar.

Gerçekten bu kadar sıkıntı ve eksik varken tek derdimiz Starbucks'ın geçmiş olsun mesajı yazmamış olması mı? Bence dikkat çekilmesi gereken başka şeyler var.

Yeni yeni bağış yapmaya başladılar fakat o iş geçti artık.

Geri
Yukarı