Deprem için ne gibi önlemler alınmalı?

Bugünkü hiçbir partiden umut beklemeyin bu konuda. Hiçbirinin AKP'den farkı yok, başa geldiklerinde aynı usulsüzlükler devam edecek.

Bu ülkede gerçekten bir şeylerin değişmesi için demokrasi bilinci gerek. Devletten hesap sormayı hainlikle eş tutan embesillerin ortadan kalkması gerek. Yöneticilerin padişah değil, bizim yetkimizle göreve getirilmiş devlet memurları olduğunu herkesin kafasına sokması gerek.

Ancak o zaman böyle gofret gibi binalara onay verirken iki kere düşünürler.
sonuna kadar katılıyorum. diğer partiler de aynı hadisenin laciverti.
Her haltı siyasete bağlamayın insanlar ne halde tek derdiniz hala siyaset lanet olsun.
arkadaşta siyasete bağlamayın demiş. arkadaşım konu öyle veya böyle siyasete bağlanmak zorunda. çünkü bu depremin 4-5 gömlek üstü japonyada sürekli oluyor. yılda bir falan değil. adamlarda bir kişinin bile burnu kanamıyor. bir de bizim ülkenin haline bak. bu ülkede 30 yıldır deprem vergisi alınıyor. nerede bu vergiler? nerede denetleme? nerede deprem yönetmeliği? kaç bin insan öldü hala da ölüm sayısı artıyor. yıllardır büyük deprem olacağını söylüyor uzmanlar. depremden birkaç gün önce yabancı bir jeolog depremin yerini ve şiddetine kadar söyledi. büyük bir marmara depremi olacağı da çok açık. bu depremde benim ölme olasılığım çok yüksek. hala daha uzun adam çıkıp milletimizin başı sağolsun, biz kadere inanan insanlarız gibi zırvalarla olayı geçiştiriyorsa ben bunu eleştiririm! sende oturup akpyi savunmaya devam edersin. kendi tercihin.

Yeni konular

Geri
Yukarı