Spotify Premium almaya değer mi?

Beğendiğin sanatçının tüm albümlerini + live performanslarını ve podcastlerine erişebiliyorsun hemde yüksek ses kalitesi ile. Bunları internet üzerinden para vermeden ulaşmaya çalışmak eziyet ayrıca ses kaliteside berbat!

Kendi playlistlerini oluşturabiliyorsun yetmiyor paylaşıyorsun ayrıca arkadaslarınla takipleşebiliyorsun ve canlı olarak ne dinlediğini görebiliyorsun.

En önemliside kullanışlılık... Spotify telefonumda playstationumda bilgisayarımda arabada her yerde stabil ve pratik.

Bırakınız değmez vermeyin işlerini... 9 liraya böyle kaliteli bir hizmet yok!

Para vermek istemiyorsanız ve reklamsız müzik dinlemek istiyorsanız Apple Music kullanabilirsiniz. 4 ay ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

Spotify Premium alma gibi planlarım var fakat vereceğim 18TL'ye değecek mi bilmiyorum. Reklamlar çok rahatsız etmese de bana almayı düşündüren asıl şey daha iyi bir ses kalitesi sunması. Kullanan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim, ses kalitesi bakımından hissedilir bir fark var mı? Ek olarak, reklamların kaldırılması ve ses kalitesi dışında bir artısı oluyor mu bu Premium'un?

Spotify'ı PC üzerinden kullandığımı da belirteyim.
Youtube Premium öğrenci planı dururken bence alınmaz :)

Bende bilgisayar üzerinden kullanıyorum ve öyle ahım şahım Premium farkını hissetmemiştim. Normal üyelikte oyun oynarken veya İnternet üzerinde takılırken reklamlarını görmedim zira Youtube ile kıyaslayınca çok fazla reklam çıkartmıyor karşınıza. Eğer çok önemli değil diyorsanız almanız gereken bir şey değil bence.

YouTube Premium tavsiye ederim.
Hem Youtube hem YouTube Müziği reklamsız konforlu kullanın.
Dünyanın en büyük müzik kütüphanesini YouTube barındırıyor unutmayalım. :)

Ben Youtube Music kullanıyorum. 5 kişi kullanıyoruz. Hem Premium youtube hem de Music var. Aylık 2 TL'ye kullanıyoruz kişi başı. Ben spotify'i kullanmaya çalıştım ama çözemedim. Her istediğim şarkıyı da bulamadım. Bana göre Youtube Music daha iyi. Premium ile birlikte alırsanız reklamlardan da kurtulursunuz harika bir şey.

İkisinin de farklı avantajları var.

Spotify'ın ses kalitesi fark ediyor. Ben fark ettim en azından.
Sonra listeleri güzel oluyordu. Bu ara pek sarmıyor gibi ama. Eskiden daha iyiydi.
Her platform da dinleyebilirsin.
Her şarkıyı bulamıyorsun ama. Şu an Dom Dom kurşunu Remix bilmeyen kalmadı. Ama spotify'da yok.
Başka bir remix var çok beğendim ama yok Spotify'da. Bu da bir eksi Spotify için.

YouTube isin apayrı bir dünya.

YouTube Music de şarkı olmasa bile YouTube'da ki şarkıyı ekleyebiliyorsun listene.
iOS kullanıcısı için video indirme, arka planda oynatma gibi ek özellik getiriyor. Android'de de vardır belki bilgim yok bu konuda.
Reklam engellediğini söylememe gerek yok. Premium alıyorsun onu da versin bir zahmet. :D
Eksi olarak ses kalitesi düşüktü.
Listeleri saçma saçma şarkılar öneriyordu. Şimdi nasıl bilmiyorum ama.

Ses kalitesine dikkat ettiğim için Spotify'a geçmiştim ben. Yarın da Premium bitiyor. Belki YouTube Music'e yönelebilirim tekrardan.

Geri
Yukarı