Spotify vs. Apple Music vs. YouTube Music

• Konuyu başlatan Wexiar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 98
  • Görüntüleme 19B

Siz hangisini kullanıyorsunuz?

• Spotify

Oy: 104 53,9%
  • Apple Music

Oy: 38 19,7%
  • YouTube Music

Oy: 51 26,4%

• Oy verenlerin toplamı
    193
YouTube Music ile videoları açarsanız 128K AAC ses kullanıyor.
Gerçekte YouTube'a yüklenilen asıl videodaki ses kalitesi daha da düşük olabilir. Herkes orijinal ses dosyasını kullanıp müzik videosu yüklemiyor. Orijinal dosyayı 128 Kbps olarak dinlemek var, bir de kalitesiz bir dosyayı 128 Kbps olarak dinlemek var. Cidden sadece son çare olarak kullanılınca mantıklı oluyor.

Apple Music'in masaüstü uygulaması olmaması ve mobil uygulamada (Android) karşılaştığım bir sürü hata var. Ama en kaliteli sesi Apple Music veriyor gibi geldi.

Gerçekte YouTube'a yüklenilen asıl videodaki ses kalitesi daha da düşük olabilir. Herkes orijinal ses dosyasını kullanıp müzik videosu yüklemiyor. Orijinal dosyayı 128 Kbps olarak dinlemek var, bir de kalitesiz bir dosyayı 128 Kbps olarak dinlemek var. Cidden sadece son çare olarak kullanılınca mantıklı oluyor.
Aynen öyledir bu arada, bende belirttim ama kimse dinlememiş.
1641391792558.png

Müzik dinleyen birisi değilimdir fakat ayda yılda bir dinlersem de YouTube Music en basiti gibi geliyor bana. Ayrıca AdGuard ile reklamlar olmadan kullanılabiliyor.

Apple Music kullanıcı nedense az,baya güzel bir sistem aslında.Şans vermenizi öneririm.
Hocam hem masaüstü uygulaması yok, hem de mobil uygulamasında çok sorunla karşılaştım ben.

Geri
Yukarı