Sprey boya ile boyanan kasayı eski rengine döndürme

kebab man

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere sprey boya ile beyaza boyadığım PC kasamı eski rengi siyaha getirmek istiyorum. Kasaya zarar vermeden nasıl sökebilirim? Yeniden sprey boya ile siyaha boyamak yerine; sprey boya ile şu an boyayamam çünkü öğrenci evinde dördüncü kattayım ve balkonum yok.

Sprey boya sökücü ile orjinal boyasına dönebilirsin, onların kullandığı boyalar bayağı kalıcı oluyor, onu sökeceğini sanmam veya zımpara ile eline kuvvet artık. :) Tekrardan boyasan bile zımpara yap yoksa boya çok kalın olur.

Zamanında en pahalı beyaz boya ile boyamıştım ve gerçekten kaliteliydi. İki şikayetim var aynı renkten sıkıldım ve USB ve Jack girişleri aşındı ayriyetten köşeleri de aşındı.

Başlıktan da anlayabileceğiniz üzere sprey boya ile beyaza boyadığım PC kasamı eski rengi siyaha getirmek istiyorum. Kasaya zarar vermeden nasıl sökebilirim? Yeniden sprey boya ile siyaha boyamak yerine; sprey boya ile şu an boyayamam çünkü öğrenci evinde dördüncü kattayım ve balkonum yok.
Elinizi yakacak derecede bir sıcak suyun içinde bekletirseniz bi ihtimal çıkabilir. Ara ara sudan çıkarıp boyayı da sökmeyi dene. Geçtiğimiz günlerde ben de beyaza boyadım ardına siyaha boyadım. Dediğim şekil biraz uğraştıktan sonra zımparaladım ve siyaha boyadım. Aslında bi tavsiyem kasayı hiç işlem yapmadan zımparalarsanız eski siyah boya ve beyaz boya karışır + zımpara, farklı bir görüntü elde edersiniz. Denemiştim güzel sonuç vermişti. Plastik parçaları da zımparalarken yıpratmayın çizersiniz boya üstünde çirkin durur.

Komple kasayı sıcak suya nasıl sokacağım ki ? Orasını anlamadım. Sanırım haftasonu sprey boya sökücü alıp içini boşalttıktan sonra sert sünger, bez gibi şeylerle temizlemeye çalışıcam. Bir yolunu bulursam da sıcak su yöntemini deneyebilirim.

Komple kasayı sıcak suya nasıl sokacağım ki ? Orasını anlamadım. Sanırım haftasonu sprey boya sökücü alıp içini boşalttıktan sonra sert sünger, bez gibi şeylerle temizlemeye çalışıcam. Bir yolunu bulursam da sıcak su yöntemini deneyebilirim.
Ben parça parça boyadığım için sorun olmamıştı. Siz tamamen boyadınız sanırım dediğiniz gibi o biraz problem. Sizin hayal gücünüze kalıyor :)

Tiner ve bulaşık teli ile denemeni öneririm arkadaşların çözümü ile halledemezsen. Maske ve eldiven takmayı unutma tiner ile çalışırsan.

Orijinal boyaya zarar vermeden sonradan boyadığınız boyayı sökmeniz imkansıza yakın. En başarılı sökümde bile, siyah boyada matlaşma, bölgesel kavlamalar veya lekeler göreceğiniz kesin. Ben sizin yerinizde olsam tamamen boyayı söker, güzel ve ince bir kat astar boya ardından mat siyaha tekrar boyardım.

Boya sökücü kullanırsan kasanın orijinal boyasınıda sökersin. ! En temizi güzel bir ince zımpara yapıp üzerine astar boya +mat siyah boya +verlik uygulaması. Ya da biraz maliyetli olur ama sevdigin bir arabanın boya rengini oto boyacılarından arabanın boya koduna özel sprey boya hazırlatıp onunla boyayabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı