Sprey boya ile boyanan kasayı eski rengine döndürme

Hayalini kurduğunuz şekilde bir temizlik yapabileceğinizi düşünmüyorum. Onca uğraş ve masrafın ardından keşke hiç ellemeseydim diyeceğinizi tahmin ediyorum.
En kötü senaryo ile MultiSurfice akrilik boya ile (Cadence, Craftsy, Rich) ve sünger rulo ile düz zeminlerini aradan çıkarıp fırça yardımı ile de araları ve köşeleri toparlayabilirsiniz, önce kenar köşe işlemi yapılmak şartı ile tabi ki. İlk katta derme çatma bir şey çıkacaktır ortaya 2. kat durumu toparlayacaktır. Gerekiyorsa 3. katta atılarak duruma bakılabilir. Düz zeminlerinde iyi bir sonuç olacağından şüphem yok ama aralar köşeler bütünlüğü bozar mı emin değilim, biraz işçiliğe de bağlı. Multisurfice oluşu her yüzeye tutunabileceği anlamına geliyor olsa da ben bu tarz işleri aceleye getirdiğim için metal aksamda ki çok küçük parçalardı biraz sorunla karşılaştım tırnakla çıkabiliyordu. Katlar arasındaki süre uzun tutularak ve en son mat akrilik vernikle takviye yaparak en azından deneme yapılabilir.

Selülozik tiner ile sökebilirsin. Sanayi tipi büyük teneke tinerlerden almanı öneririm (f/p) bence herkesin evinde bulunması gereken bir ürün. (Hortlatmamın sebebi araştıranlar için bilgi olsun)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı