Squat yaparken tam oturamıyorum

kankam gayet düzgün postürüm var biri demiş yok kulak kristali yok hastalık bilmem ne ciddi misiniz olm siz
Kulak kristali ile ilgisini ben bilmem ancak postür bozukluğu gerçek. En basiti anterior pelvic varsa yap bakalım squat nasıl yapacaksın. Tanımadığın kişilerle ''olm'' tarzı konuşman yanlış.

Kulak kristali ile ilgisini ben bilmem ancak postür bozukluğu gerçek. En basiti anterior pelvic varsa yap bakalım squat nasıl yapacaksın. Tanımadığın kişilerle ''olm'' tarzı konuşman yanlış.

Bende de aynı şekilde ağır bir masanın altına elimle yukarı bastırarak birkaç kere yapabiliyorum squat, yoksa geriye doğru düşerim. Bu durum dediğiniz şeyle mi ilgili? 🤔 Karnımı sıkıp içeri çekerek yaparsam düzelir mi bu zamanla? Zaten alaturka tuvalette çömelirken de topuğumu yere değdirirken dengemi sağlayamıyorum ve düşmemek için öne eğik dengede kalabiliyorum.

Ayağımın ön yarısıyla yere basarsam ancak o zaman herkes gibi normal çömelebiliyorum sadece. Ama o zaman da dizlerim aşırı büküldüğü için en fazla 1dk falan durabilirim çok yorucu oluyor.

Spor hocasıysanız veya bilginiz varsa; fizyoterapiste vakti olmayan birisi geçici olarak evde neler yapılabilir?

Geri
Yukarı