Squat yaparken tam oturamıyorum

Bonita

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ayak tabanıma destek koyarak yapıyorum, genetik mi, eskenliğimde mi bir sorun var, düzelir mi?

Daha squat yapmak da yeniyseniz, gayet normal. İlk başta ben de kalçamı geri atmayı yapamıyordum ve eğilirken yere düşüyordum. Squatı tam olarak yapmak, biraz pratik gerektirir.

Daha squat yapmak da yeniyseniz, gayet normal. İlk başta ben de kalçamı geri atmayı yapamıyordum ve eğilirken yere düşüyordum. Squatı tam olarak yapmak, biraz pratik gerektirir.
Yeni değilim 3 senedir yapıyorum. Bazıları genetik felan diyor ama bilemedim. Kalçamı geri atarken dediginiz gibi geriye düşüyorum. Front squat'ta da aynı.

Yeni değilim 3 senedir yapıyorum. Bazıları genetik felan diyor ama bilemedim. Kalçamı geri atarken dediginiz gibi geriye düşüyorum. Front squat'ta da aynı.
Niye genetik olsun ki, vücudunuz eğer sağlamsa ve bir rahatsızlığınız yoksa sorun denge bence.

Denge konusunda eğer normal hayatınızda da sorunlar yaşıyorsanız, kulakta bulunan kristaller yerinden oynamış olabilir. Eğer dediğim gibi denge sorununuz günlük hayatta varsa, bir doktora görünün.

Eğer bir sorununuz yoksa sadece squat yaparken dengesiz kalıyorsanız, iş tamamen pratik bence. Giydiğiniz ayakkabı, zeminin düzlüğü veya zemin gibi etkenler de etkileyebilir dengenizi.

Quad kasları yeterince esnek değilse hissedersiniz zaten. Ağılıkları biraz düşürüp hareketin tekniğini iyi oturtmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı