Squat yaparken ayaklarımı karşıya indiremiyorum

ANON1M

Hectopat
Merhaba, squat yaparken ayaklarımın karşıya bakması lazım ama yapamıyorum, yaparsam da yeterli derinliğe inemiyorum (iniyorum ama topuklarım kalkıyor diyebiliriz). Ama ayaklarım çapraza bakarken yeterli derinliğe inebiliyorum, inerken belim bozuluyor biraz.

Boş boş muhabbet yapmayın :D :D, mesaj atmak için mesaj atıyorsunuz, eskiden forumda gereksiz mesajdan rapor ediliyordu direk de şimdi yok hadi yine iyisiniz.
@ManchesterCity ağırlıkla ilgili bir şey dedim mi? Hiçbir ağırlık yokken de inemiyorum derine. Ayaklar çaprazken 100 kiloyla 2 tekrar geliyor.

Siz ağırlıklı veya ağırlıksız diye belirtmemişsiniz arkadaşta ağırlı olarak düşünüp cevap vermiş. Neye kızdınız bu kadar? Kilonuz nedir? Hangi ayakkabıyı kullanıyorsunuz? Ayağınızın topuk kısmına destekleyici koyuyor musunuz? Boyunuz nedir? Ayakların düzleşmemesi o kaslarınızın o pozisyona alışık olmamasından olabilir. Derinlik konusunda, ayaklar düz iken yarım squat ile başlayarak zamanla derinlik arttırmaya çalışın. Mobilite egzersizleri yapın. Ayrıca ayaklar ok gibi 90derece karşıya bakmaz. Hafif açılı durur. Belki ayaklarınızı yanlış koyuyorsunuz. Bir video fotoğraf falan koysaydınız neyin ne olduğunu daha iyi anlardık.

Geri
Yukarı